Fin Kimi Raikkonen był najlepszy podczas pierwszego treningu przed niedzielnym wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Turcji. W drugim treningu najszybszy był lider klasyfikacji MŚ, Lewis Hamilton. Robert Kubica zajął kolejno 11. i 10. miejsce.

Podczas pierwszego treningu jako drugi do mety dojechał kolega Raikkonena z Ferrari, Brazylijczyk Felipe Massa. Trzeci czas uzyskał broniący tytułu mistrza świata, Hiszpan Fernando Alonso. Lider klasyfikacji generalnej mistrzostw świata Brytyjczyk Lewis Hamilton był czwarty. Nick Heidfeld z temu BMW-Sauber był 9.; z kolei Robert Kubica uplasował się na 11. pozycji.

Hamilton uzyskał natomiast najlepszy czas w drugim treningu przed niedzielnym Grand Prix Turcji. Za Brytyjczykiem uplasowali się Fin Kimi Raikkonen i Niemiec Ralf Schumacher. Alonso został sklasyfikowany na szóstej pozycji. Polski kierowca nieznacznie poprawił swój czas, zajmując 10. miejsce. Natomiast Nicka Heidfelda sklasyfikowano na 13. pozycji.

Wyścig o Grand Prix Turcji już w najbliższą niedzielę.