Reprezentacja Kazachstanu przegrała z Armenią 1:2 w rozegranym w Ałmatach meczu grupy A eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy.

Goście już po pierwszych 45 minutach gry prowadzili już 2:0. Pierwszą bramkę uzyskał w 31. minucie spotkania Robert Arzumanjan, a osiem minut później, po faulu na Gamlecie Mkrtczjanie, drugą z karnego zdobył Sargis Howsepjan.

W drugiej połowie meczu przewagę uzyskali piłkarze Kazachstanu, jednak długo nie byli w stanie pokonać dobrze dysponowanego bramkarza rywali Geworga Kasparowa. Dopiero w 88. minucie, po faulu na Muracie Sujumagambetowie, honorowego gola dla gspodarzy zdobył z karnego Rusłan Baltijew. Było to pierwsze zwycięstwo i pierwsze bramki Ormian w tych eliminacjach.

Kazachstan - Armenia 1:2 (0:2)

Bramki: dla Kazachstanu - Rusłan Baltijew (88-karny); dla Armenii - Robert Arzumanyan (31), Sargis Howsepjan (39-karny).

Sędziował: Pavel Kralovec (Czechy).

Kazachstan: Dawid Łorija; Samat Smakow, Aleksandr Kuczma, Maksim Żałmagambetow, Farchadbek Irismetow, Anton Chichulin, Eduard Sergienko (36-Dmitrij Biakow), Rusłan Baltijew, Murat Sujumagambetow; Nurboł Żumaskalijew (78-Oleg Kornijenko 78), Żambył Kukiejew (57-Murat Tleszew)

Armenia: Geworg Kasparow; Sargis Howsepjan, Robert Arzumanjan, Aleksandr Tadewosjan, Agwan Mkrtczjan, Vahagn Minasjan, Ararat Arakeljan (80-Aram Hakobyan), Artur Woskanjan, Egishe Melikjan, Gamlet Mkrtczjan (75-Armen Szahgeldjan), Samwel Melkonjan (90-Arman Karamjan).