Justyna Kowalczyk zajęła 19. miejsce na drugim etapie cyklu Tour de Ski w biegach narciarskich. Wygrała Norweżka - Therese Johaug.

Justyna Kowalczyk zajęła 19. miejsce na drugim etapie cyklu Tour de Ski w biegach narciarskich. Dzisiaj w szwajcarskim Lenzerheide 15 km techniką klasyczną najszybciej pokonała Norweżka Therese Johaug. Polka straciła do niej 3.07,7.

Pozostałe miejsca na podium także zajęły Norweżki. Druga była Ingvild Flugstad Oestberg - 37,9 s za zwyciężczynią, a trzecia Heidi Weng - 1.16,2.

Kowalczyk, która w piątkowym sprincie zajęła 59. miejsce, na starcie stała w jednym z dalszych rzędów. Podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego szybko przebiła się do czołówki. Po dwóch kilometrach była już w czołowej dziesiątce. Później jednak z kilometra na kilometr biegła coraz słabiej.

Johaug natomiast była klasą samą dla siebie. Praktycznie przez całe zawody powiększała przewagę. Norweżka wygrała wszystkie w tym sezonie biegi dystansowe i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na pozycję lidera wysunęła się także w Tour de Ski. Jeśli wygra, to drugą w karierze Kryształową Kulę będzie miała na wyciągnięcie ręki, bo za zwycięstwo w tych zawodach otrzymuje się aż 400 pkt premii.

Na jutro zaplanowano pięciokilometrowy bieg na dochodzenia techniką dowolną. Tour de Ski zakończy się 10 stycznia, tradycyjnym podbiegiem na stok Alpe Cermis w Val di Fiemme.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, po 10 z 33 biegów, Norweżka - Therese Johaug zajmuje pierwsze miejsce, mając 721 punktów na koncie, z kolei Kowalczyk jest na 21 pozycji, gromadząc 126 punktów.