Obrońcy tytułu Grecy na pożegnanie z mistrzostwami Europy w Austrii i Szwajcarii przegrali 1:2 z Hiszpanią, którzy już wcześniej zapewnili sobie udział w ćwierćfinale i wybiegli na murawę bez podstawowych zawodników.

Konfrontacja nie stała na najwyższym piłkarskim poziomie. Wiele akcji, obu ekip, było przerywanych w środkowej strefie boiska. Hiszpanie greckiego bramkarza Antonisa Nikopolidisa, który rozgrywał swój ostatni mecz w reprezentacji, próbowali wielokrotnie pokonać z dystansu.

W 42. minucie angielski sędzia, dobrze znany polskim kibicom z meczu Polska - Austria Howard Webb, zarządził rzut wolny. Do piłki podszedł Giorgios Karagounis, precyzyjne dośrodkowanie wykorzystał Angelos Charisteas, który strzałem głową pokonał rezerwowego bramkarza Hiszpanii Pepe Reinę.

Po przerwie niewiele się zmieniło. Rzadko kiedy piłkarze dochodzili do klarownych sytuacji podbramkowych. W 54. minucie w słupek trafił Xabi Alonso.

Siedem minut później Hiszpanie wykorzystali błąd w ustawieniu greckiej obrony i Ruben de la Red silnym strzałem z pola karnego trafił do siatki.

Jedni, jak i drudzy próbowali pokonać bramkarza rywali uderzeniami z dystansu, ale strzały były zazwyczaj bardzo niecelne. Na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem Sergio Garcia dośrodkował do niepilnowanego Daniela Guizy, który nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Olympiakosu Pireus i ustalił wynik spotkania na 2:1.

Obrońcy tytułu Grecy pożegnali się z Euro 2008 z zerowym dorobkiem punktowym i jednym golem na koncie. Hiszpanie, którzy zebrali komplet dziewięciu punktów, w ćwierćfinale spotkają się z mistrzami świata Włochami. Mecz odbędzie się 22 czerwca o godzinie 20.45 w Wiedniu.

Bramki: 1:0 Angelos Charisteas (42), 1:1 Ruben De la Red (61), 1:2 Daniel Guiza (88).

Grecja: Antonios Nikopolidis - Loukas Vintra, Sotorios Kyrgiakos (63. Paraskevas Antzas), Traianos Dellas, Nikolaos Spyropoulos - Angelos Basinas, Konstantinos Katsouranis, Dimitrios Salpingidis (86. Stylianos Giannakopoulos), Georgios Karagounis (74. Alexandros Tziolis), Ioannis Amanatidis - Angelos Charisteas.

Hiszpania: Jose Reina - Alvaro Arbeloa, Juanito Guttierez, Raul Albiol, Fernando Navarro - Xabi Alonso, Ruben De la Red, Cesc Fabregas, Sergio Garcia, Andres Iniesta (58. Santi Cazorla) - Daniel Guiza.