Robert Kubica zajął 4. miejsce w kwalifikacjach do GP Węgier na torze Hungaroring. Pole position wywalczył niezawodny ostatnio Lewis Hamilton. Drugi był jego kolega z McLarena Heiki Kovaleinen, a trzeci Brazylijczyk Felippe Massa z Ferrari. Start wyścigu w niedzielę o godzinie 14.

Dzisiejsze popołudnie na torze Hungaroring bacznie obserwował Kuba Wasiak z redakcji sportowej RMF FM. Posłuchaj jego relacji:

Na treningu było kiepsko

Trzeci, ostatni trening przed kwalifikacjami, nie nastrajał zbyt optymistycznie. Kubica był dopiero osiemnasty. Lepiej spisał się jego kolega z teamu BMW Nick Heidfeld, który uzyskał szósty czas. A najszybciej jeździł Lewis Hamilton z teamu McLaren-Mercedes. Drugie miejsce zajął Brytyjczyk Felipe Massa z Ferrari, a trzecie Niemiec Timo Glock z Toyoty.

20. Adrian Sutil Force India-Ferrari 1:22.550

Robert Kubica przed dwoma laty – w swoim debiutanckim wyścigu w Formule 1 - zajął na torze Hungaroring siódme miejsce. Jednak kilka godzin po wyścigu został zdyskwalifikowany przez komisję techniczną FIA za zbyt lekki bolid. W ubiegłym roku polski kierowca był piąty.

Tor Hungaroring pod Budapesztem jest jednym z najwolniejszych obiektów, na których rozgrywane są eliminacje mistrzostw świata Formuły 1. Jest bardzo kręty i nie pozwala na uzyskiwanie przez kierowców bardzo dużych prędkości. Dlatego przed startem bardzo ważne jest precyzyjne ustawienie parametrów aerodynamicznych, no i jak najwyższa pozycja zajęta w kwalifikacjach.

W niedzielę kierowcy będą mieli do pokonania dystans prawie 304 kilometrów, czyli 70 okrążeń toru.