Monika Pyrek wicemistrzynią Europy. Polka zajęła drugie miejsce w konkursie skoku o tyczce podczas zawodów, które rozgrywane są w Goeteborgu. Brązowy medal w biegu na 3000 m z przeszkodami zdobyła Wioletta Janowska.

Mistrzynią Starego Kontynentu w skoku o tyczce została Jelena Isinbajewa. Rosjanka pokonała poprzeczkę na wysokości 4,80 m. Pyrek pokonała wysokość 4,65 m. Nasza zawodniczka dwukrotnie strąciła poprzeczkę na 4,70 m. Ostatnią próbę Polka przeniosła i starała się pobić rekord Polski, ale strąciła poprzeczkę na 4,80 m. Brązowy medal wywalczyła Rosjanka Tatiana Połnowa.

Wioletta Janowska zajęła 3. miejsce w biegu na 3000 m z przeszkodami. Mistrzynią Europy została Białorusinka Alesia Turawa. Srebrny medal wywalczyła reprezentantka Rosji – Tatiana Pietrowa.

Reprezentanci Polski wywalczyli w Goeteborgu na razie 4 medale. Oprócz Pyrek i Janowskiej na podium w Szwecji uplasowali się także: Kamila Skolimowska (brąz w rzucie młotem) i Marek Plago (srebro w biegu na 400 m przez płotki).