Reprezentacja Finlandii nadal liczy się w walce o przepustki do Austrii i Szwajcarii. Finowie pokonali Azerbejdżan 2:1 (0:0) w rozegranym w Helsinkach meczu grupy A eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy.

Niewiele jednak brakowało, aby Finlandia straciła wszelkie szanse na awans.Azerbejdżan po 63 minutach nieoczekiwanie prowadził na Olympiastadion w Helsinkach 1:0. Celnym strzałem z lewej strony pola karnego w kierunku prawego okienka bramki Jussi Jaaskelainena popisał się Makhmud Gurbanov.

Drużyna prowadzona przez Roya Hodgsona odrobiła straty dopiero w 79. minucie, kiedy to z lewego skrzydła zagrał rutynowany Joonas Kolkka, a łowca goli z Birmingham City, Mikael Forssell skutecznie uderzył głową. To jednak ciągle było za mało, remis 1-1 na własnym boisku niczego Finom nie gwarantował.

Dramatyczna ofensywa gospodarzy w końcówce przyniosła rezultaty - bramkarz azerski, Farad Velijev sparował piłkę po strzale Hannu Tihinena, ale rezerwowy Shefki Kuqi z bliska skutecznie poprawił kolegę.

Finowie po 13 meczach zajmują trzecie miejsce (23 punkty) w grupie A. Mają tyle samo punktów co druga Portugalia i o 3 więcej od Serbii, lecz rozegrali jedno spotkanie więcej od tych drużyn. Azerowie po 11 spotkaniach z 5 punktami zamykają tabelę grupy A. Polska ma 24 punkty po 12 pojedynkach.