Robert Kubica zajął dziesiąte miejsce w wyścigu o Grand Prix Abu Zabi Formuły 1 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zwyciężył Niemiec Sebastian Vettel z Red Bull-Renault. Drugie miejsce zajął jego kolega z zespołu, Australijczyk Mark Webber. Trzeci był Brytyjczyk Jenson Button z teamu Brawn GP.

Robert Kubica rozpoczął zmagania na torze w Yas Marina w Abu Zabi z siódmego pola. Liderem przez kilkanaście okrążeń był zdobywca pole position, Brytyjczyk Lewis Hamilton. Jednak na 19. okrążeniu kierowca McLaren-Mercedes zakończył udział w wyścigu – zjechał do alei serwisowej i zaparkował w garażu. Jak się okazało, miał poważne problemy z prawym, tylnym hamulcem.

Na półmetku rywalizacji prowadził Sebastian Vettel, a Kubica był dziewiąty. Po pierwszej wizycie wszystkich kierowców w pit stopie nadal na czele był Niemiec, a Polak plasował się na siódmej pozycji. Po drugich odwiedzinach mechaników Kubica był dziewiąty. Niestety tuż po powrocie na tor krakowianin popełnił błąd i w konsekwencji spadł na dziesiątą pozycję. Kubicy nie udało się już poprawić swojego wyniku. Posłuchaj relacji Patryka Serwańskiego z redakcji Faktów sportowych RMF FM:

Straciłem jakiekolwiek szanse na dobre miejsce w drugiej części wyścigu, gdy jechałem dość wolno - powiedział po wyścigu Kubica. W pierwszej części potrafiłem utrzymać dobre tempo, porównywalne z tym, jakie prezentował Rubens Barrichello. Po zmianie opon nie miałem już tak dobrej przyczepności, tor stawał się szybszy, a ja nie mogłem dotrzymać tempa pozostałych kierowców. To było dość dziwne - zaznaczył.

15. Vitantonio Liuzzi Włochy Force India-Mercedes 1.34,450
16. Giancarlo Fisichella Włochy Ferrari 1 okr.
17. Adrian Sutil Niemcy Force India-Mercedes 1 okr.
18. Romain Grosjean Francja Renault 1 okr.

W klasyfikacji generalnej kierowców zwyciężył Jenson Button. Brytyjczyk zgromadził na swoim koncie aż 95 punktów. Na drugie miejsce awansował Niemiec Sebastian Vettel (84 pkt), a na trzecim uplasował się Brazylijczyk Rubens Barrichello (77 pkt). Robert Kubica zakończył tegoroczne zmagania w F1 z siedemnastopunktowym dorobkiem (14 miejsce).