Austriacy zdominowali niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu. Triumfował Gregor Schlierenzauer, który dwukrotnie uzyskał odległość 133,5 metra. Tuż za nim uplasował się Wolfgang Loitzl, trzeci był Szwajcar Simon Ammann. Adam Małysz po skokach na odległość 122,5 oraz 124 metrów zajął 18. lokatę. Do serii finałowej nie zakwalifikował się drugi z naszych reprezentantów Marcin Bachleda. Skoczek zakończył rywalizację na 48. miejscu.

Tuż za podium konkursu w szwajcarskim Engelbergu znaleźli się Niemiec Martin Schmitt i zwycięzca kwalifikacji Fin Harri Olli. Najdłuższy skok niedzielnych zawodów - na odległość 136 metrów - oddał lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Simon Ammann.

W kwalifikacjach do niedzielnego konkursu w Engelbergu pierwsze miejsce zajął Fin Harri Olli. Skoczył na odległość aż 135 metrów. Drugi był jego rodak Matti Hautamaeki, który wylądował na 129 metrze, a trzeci ze skokiem o pół metra krótszym był Rosjanin Dmitrij Wassiliew.

Najlepszy z Polaków, Adam Małysz uzyskał skokiem na odległość 125 metrów 11. wynik kwalifikacji. Marcin Bachleda skoczył 118 metrów i zajął 39. miejsce. Do konkursu nie awansowali Łukasz Rutkowski, Kamil Stoch i Piotr Żyła.

Najlepszy polski skoczek przyznaje, że wciąż szuka formy. Wiem, co mam robić, ale jest mi trudno to wykonać - mówił po niedzielnym konkursie Adam Małysz: