Reklama

 • Czekają na poprawę pogody, by ściągnąć polski statek

  Czwartek, 17 kwietnia 2014 (08:23)
  Aktualizacja: Czwartek, 17 kwietnia 2014 (09:09)

  Prawdopodobnie jeszcze dziś holowniki ściągną z mielizny polski statek Ornak - dowiedziała się nasza reporterka Aneta Łuczkowska. Załoga masowca Ornak, który utknął na mieliźnie niedaleko Virginia Beach w Stanach Zjednoczonych, jest bezpieczna. Jednostkę zepchnął silny wiatr.

  Zdjęcie

  Ornak utknął niedaleko Virginia Beach /marinetraffic.com /
  Ornak utknął niedaleko Virginia Beach
  /marinetraffic.com /

  Armator zamówił już holowniki do ściągnięcia Ornaka z płycizny. Wszyscy czekają teraz na poprawę pogody. Wiatr w tym rejonie już słabnie.

  Ornak czekał na możliwość wejścia do portu w Norfolk. Statek nie jest obciążony ładunkiem. To sprawiło, że huraganowy wiatr, mimo wyrzuconych dwóch kotwic, zepchnął ten 230-metrowy masowiec na mieliznę. 

  Kapitan statku, kiedy wiatr zaczął spychać masowiec na płytkie wody, nadał sygnał wzywający pomoc. W tym czasie panowały tam bardzo trudne warunki pogodowe. Wiatr wiał z prędkością 110 km/h.

  Właściciel jednostki, przedstawiciel  Polskiej Żeglugi Morskiej w USA, zapewnił korespondenta RMF FM, że żadnemu z marynarzy nic się nie stało. Statek w tej chwili przytrzymują holowniki. Na miejscu jest amerykańska straż przybrzeżna. Jak dowiedział się korespondent RMF FM, kadłub statku nie został uszkodzony, jest szczelny.

  Amerykańskie media informują, że w tym rejonie doszło także do kolizji dwóch innych statków.

  Tutaj można śledzić położenie polskiej jednostki.

  (mpw)

  Artykuł pochodzi z kategorii: Świat

Skomentuj artykuł: Czekają na poprawę pogody, by ściągnąć polski statek

Wasze komentarze: 2,

przeczytane przez: 3 osoby Dodaj komentarz