Cztery angielskie zespoły: Chelsea Londyn, Liverpool, Manchester United i Arsenal Londyn – zagrają w ćwierćfinałach piłkarskiej Ligi Mistrzów. Najpoważniejszym kandydatem do pucharu jest Manchester, olbrzymie wrażenie zrobił też Bayern Monachium, który w dwumeczu z portugalskim Sportingiem zdobył aż 12 bramek, tracąc tylko jedną!

Obrońca pucharu w czwartek pokonał u siebie Inter Mediolan 2:0. Przewaga angielskiego zespołu zaczęła się już w 4. minucie kiedy Nemanja Vidic efektownym uderzeniem głową zapewnił gospodarzom prowadzenie. Kolejną bramkę w 49. minucie zdobył Cristiano Ronaldo - była to pierwsza bramka Portugalczyka w fazie pucharowej LM.

Droga do zwycięstwa Arsenalu nie była już tak prosta. Zwycięzcę meczu AS Roma – Arsenal Londyn wyłoniła dopiero seria rzutów karnych. Roma już w 9. minucie odrobiła straty z pierwszego dwumeczu po bramce Juana, ale ani w regulaminowym czasie spotkania, ani w dogrywce gole już nie padły. W rzutach karnych lepszy był Arsenal - 7:6.

Wtorkowy mecz Chelsea z Juventusem w Turynie, przyniósł remis 2:2, a ponieważ pierwszy mecz w Londynie wygrali 1:0 gospodarze, to Anglicy cieszyli się z awansu. Juventus od 13. minuty grał bez kontuzjowanego Pavla Nedveda, szybko odrobił straty z pierwszego spotkania - już w 19. minucie gola zdobył Vincenzo Iaquinta. Tuż przed przerwą wyrównał Michael Essien. Alesandro del Piero zdobył później bramkę z rzutu karnego, ale to wszystko, na co było stać osłabiony Juventus. W 83. minucie po akcji z kontry drugiego gola dla gości uzyskał Didier Drogba.

Z kolei Liverpool rozgromił Real Madryt 4:0. Dla hiszpańskiego zespołu była to największa porażka w Lidze Mistrzów. W drużynie gospodarzy 100. mecz w europejskich pucharach rozegrał Steven Gerrard, który uczcił to zdobyciem dwóch bramek. Pozostałe gole dla Liverpoolu zdobyli Fernando Torres i Andrea Dossena. Jerzy Dudek – bramkarz „Królewskich” - cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Awansu doczekały się jednak nie tylko angielskie zespoły. Barcelona wysoko pokonała Olympique Lyon 5:2. Dwa pierwsze gole dla katalońskiego zespołu w odstępie zaledwie trzech minut zdobył Francuz Thierry Henry - druga z nich była jego 50. trafieniem w Lidze. Olympique kończył mecz w dziesiątkę, gdyż w doliczonym czasie gry drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną ukarany został Juninho. Miejsca w ćwierćfinale zapewniły sobie także Villarreal i FC Porto. Z rozgrywkami pożegnały się wszystkie zespoły z Włoch - Juventus Turyn, Inter Mediolan i Roma.