Chelsea Londyn wygrała z Liverpoolem po dogrywce 3:2 (1:1, 1:0) w rewanżowym meczu półfinałowym piłkarskiej Ligi Mistrzów i awansowała do finału. Finałowym rywalem Chelsea będzie Manchester United. Mecz odbędzie się 21 maja w Moskwie.

Już w 6. min meczu na strzał z dystansu zdecydował się napastnik Chelsea - Didier Drogba. Piłkę po mocnym uderzeniu piłkarza "The Blues", na rzut rożny wybił Reina. Cztery minuty później "zagotowało" się pod bramką gospodarzy. Torres otrzymał dobre podanie w pole karne, ale jego strzał ostatecznie poza linie końcową sparował golkiper Chelsea.

W 19. min Drogba wbiegł z futbolówką w pole karne rywala, oddał strzał w kierunku dalszego słupka, ale piłka minimalnie minęła bramkę. Już w 22. min boisko z powodu kontuzji opuścić musiał obrońca Liverpoolu - Skrtel.

W 33. min świetne podanie otrzymał Kalou, zawodnik Chelsea wbiegł w pole karne Liverpoolu, oddał mocny strzał, ale Reina odbił piłkę w kierunku lewego narożnika pola karnego. Tam do futbolówki dobiegł jednak Drogba, który z ostrego kąta, strzałem po ziemi pokonał bramkarza gości.

W 64. min Benayoun przeprowadził piękna akcję, dograł piłkę do będącego w polu karnym Torresa, a młody Hiszpan umieścił futbolówkę w siatce.

W regulaminowym czasie gry, już żadna z drużyn nie zdołała strzelić gola i potrzebna była dogrywka.

W 94. min Essien strzelił gola, ale sędzia bramki nie uznał odgwizdując pozycję spaloną. Dwie minuty później w polu karnym Liverpoolu faulowany był Ballack i arbiter podyktował rzut karny. "Jedenastkę" na gola zamienił Lampard. W 105. min rywali dobił Drogba, zdobywając swoją drugą, a dla Chelsea trzecia bramkę w meczu. W 117. min do bramki Chelsea trafił jeszcze Babel, ale gol piłkarza Liverpoolu nie odwrócił losów meczu. Chelsea awansowała do finału gdzie zmierzy się z Manchesterem United.

Będzie to trzeci finał rywalizacji o Puchar Europy - najcenniejsze piłkarskie trofeum klubowe na Starym Kontynencie - z udziałem zespołów z tego samego kraju.

W półfinałach Manchester United wyeliminował Barcelonę, a Chelsea uporała się z Liverpoolem.

Poprzednio finały z udziałem zespołów z tego samego państwa miały miejsce w 2000 i 2003 roku. W 2000 roku Real Madryt pokonał Valencię 3:0, a trzy lata później Milan dopiero w serii rzutów karnych okazał się lepszy od Juventusu Turyn. Po regulaminowych 90 minutach gry i dogrywce był bezbramkowy remis.