Były prezydent USA Bill Clinton opuścił w towarzystwie żony Hillary szpital uniwersytecki w Irvine w Kalifornii, w którym od wtorku był leczony z powodu infekcji. Wychodząc z lecznicy, podziękował i pożegnał się z personelem medycznym i gestem uniesionego kciuka odpowiedział na pytania reporterów o samopoczucie - relacjonuje agencja AP.

"Prezydent Clinton został dzisiaj wypisany ze szpitala uniwersyteckiego w Irvine. Gorączka oraz poziom białych krwinek ustabilizowały się i teraz powróci do domu do Nowego Jorku, by zakończyć terapię antybiotykową" - przekazał w oświadczeniu kierujący placówką dr Alpesh N. Amin.

Rządzący w latach 1993-2001 były prezydent został przyjęty do szpitala z powodu infekcji urologicznej, która przeniosła się do układu krwionośnego - informował wcześniej jego rzecznik Angel Urena. Podkreślił jednak, że Clinton nie zakaził się koronawirusem i nie przeszedł wstrząsu septycznego.

Urena przekazał, że chociaż polityk przebywał na oddziale intensywnej opieki medycznej, jego leczenie nie wymagało użycia specjalistycznego sprzętu do intensywnej terapii.

Jak informował rzecznik polityka w sobotę, Clinton był w świetnym nastroju i spędzał czas w szpitalu z rodziną i przyjaciółmi. Lekarze już wcześniej planowali wypisanie byłego prezydenta w niedzielę.

Problemy ze zdrowiem

Odkąd Clinton opuścił Biały Dom w 2001 roku, borykał się z problemami zdrowotnymi - przypomina AP. W 2004 roku przeszedł poczwórną operację wszczepienia bajpasów po tym, gdy doświadczał długotrwałych bólów w klatce piersiowej i duszności. W 2005 r. wrócił do szpitala na operację częściowo zapadniętego płuca, w 2010 r. wszczepiono mu parę stentów w tętnicę wieńcową.