AC Milan pokonał w Jokohamie Boca Juniors Buenos Aires 4:2 (1:1) w finale klubowych mistrzostwach świata w piłce nożnej. Dwie bramki dla zwycięzców strzelił niezawodny Filippo Inzaghi.

Milan zdobył 18 międzynarodowe trofeum w historii. W klubowych MŚ zwyciężył po raz pierwszy, natomiast trzykrotnie triumfował w poprzedniku tej imprezy - Pucharze Interkontynentalnym. Gdyby zsumować osiągnięcia, byłby jedyną drużyną na świecie z czterema wygranymi na koncie w tych dwóch zawodach, przez niektórych uwzględnianych razem.

Włoski zespół objął prowadzenie w 21 minucie po bramce Inzaghiego, który wykorzystał podanie Kaki. Kilkadziesiąt sekund później wyrównał główką Rodrigo Palacio i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem remisowym.

Po zmianie stron drugą bramkę dla Milanu uzyskał Alessandro Nesta. Argentyńczycy znów mogli odrobić straty, ale piłka po uderzeniu Ibarry trafiła w słupek.

Później sprawy w swoje ręce wzięli wyróżniający się piłkarze - Inzaghi i Kaka. Strzelili po golu i zrobiło się 4:1. W ostatnich minutach ekipa Boca Juniors zmniejszyła rozmiary przegranej, gdy do własnej bramki trafił Massimo Ambrosini.

Oba zespoły kończyły spotkanie w osłabieniu, po czerwonych kartkach dla Kachy Kaładze i Pablo Ledesmy.

AC Milan: Dida - Maldini, Nesta, Kaładze, Bonera - Gattuso (65-Emerson), Pirlo, Ambrosini - Kaka, Seedorf (87-Brocchi) - Inzaghi (76-Cafu)

Boca Juniors: Caranta - Ibarra, Maidana, Paletta, Morel Rodriguez - Battaglia, Alvaro Gonzalez (67-Ledesma), Banega, Cardozo (68-Gracian) - Palacio, Palermo.