Do rozpoczęcia 22. zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi zostało 100 dni. Komitet Organizacyjny zapewnia, że przygotowania przebiegają zgodnie z harmonogramem - wszystkie obiekty sportowe są już gotowe, dobiega końca budowa infrastruktury. Olimpiada odbędzie się w dniach 7-23 lutego 2014 roku. Jej uczestnicy będą rywalizować w 98 konkurencjach 15 dyscyplin sportu. Igrzyska zostały podzielone na dwie części - "lodową" w Klastrze Przybrzeżnym, czyli w samym Soczi i "śniegową" w Klastrze Górskim, tj. w odległej o 40 km Krasnej Polanie.

Ta najdroższa w historii olimpiada ma olśnić świat. 100 dni zostało do zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi, na które Rosjanie wydali 50 miliardów dolarów. Na razie mamy skandal z gasnącym olimpijskim ogniem, a także wspaniałe i bardzo drogie obiekty sportowe, a wokół rozpadające się rudery, zabetonowana plaża i problemy językowe.

Dwa dni temu prezydent Rosji Władimir Putin otworzył olimpijski dworzec i centrum komunikacyjne "Adler". Takich widoków jednak media nie pokazały.

Mimo dwóch lat obowiązkowej nauki angielskiego 80 procent taksówkarzy nie rozumie tam prostych zwrotów.

I będzie bardzo drogo. W Soczi zawsze było drogo, a w czasie olimpiady będzie drożej, niż na Majorce - mówią sami Rosjanie.

Do tego FSB zapewni pełną inwigilację rozmów telefonicznych i komunikacji internetowej, bo Rosjanie bardzo obawiają się zamachów w czasie igrzysk.