Ryszard Sobiesiak – biznesmen, z którym w sprawie ustawy hazardowej rozmawiał Zbigniew Chlebowski, był już skazany prawomocnie przez Sąd Okręgowy we Wrocławiu. Jak dowiedział się reporter RMF FM Roman Osica, rzecz dotyczyła korupcji.

Kosek: Nie naciskałem ws. ustawy hazardowej

Znam Zbigniewa Chlebowskiego około 10 lat. (...) To, że naciskałem w sprawie ustawy hazardowej to pomówienie - mówi dziennikarce RMF FM Jan Kosek. Według stenogramów zamieszczonych w „Rzeczpospolitej” to jeden z biznesmenów, z którymi szef klubu parlamentarnego PO rozmawiał w sprawie projektu... czytaj więcej

W październiku ubiegłego roku wrocławski sąd skazał Sobiesiaka na dziesięć miesięcy w zawieszeniu na dwa lata oraz grzywnę w wysokości dwóch tysięcy złotych. Sąd orzekł, że Sobiesiak jako udziałowiec firmy Winterpol w 2005 r. dał dziesięć tysięcy złotych członkowi komisji oceniającej wnioski do Regionalnego Funduszu Dotacji Inwestycyjnych PHARE 2002, powołanej przez wrocławską Agencję Rozwoju Regionalnego, w zamian za pozytywne rozpatrzenie wniosku o dotację.

Pan Ryszard S. został prawomocnie skazany za wręczenie łapówki za korzystną decyzję o przyznaniu dotacji - potwierdził rzecznik Sądu Okręgowego we Wrocławiu Marek Poteralski.

Zbigniew Chlebowski przedstawiał Sobiesiaka jako swojego bardzo dobrego kolegę. Trudno więc uwierzyć, że nie wiedział o wstydliwej przeszłości swojego znajomego. Jeśli tak właśnie było, to w jeszcze gorszym świetle stawia to szefa klubu PO, który utrzymywał zażyłe kontakty i rozmawiał o wielu – jak sam twierdzi – ustawach z osobą z wyrokiem za korupcję. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Romana Osicy: