Awarie trakcji były przyczyną nocnych utrudnień w kursowaniu pociągów w województwie śląskim - podało w sobotę tamtejsze Centrum Zarządzania Kryzysowego. Informację o podobnych problemach w Małopolsce dostaliśmy od naszego słuchacza na Gorącą Linię RMF FM.

Wczoraj przed godz. 20:00 pomiędzy stacjami Jaworzno Szczakowa i Sosnowiec Jęzor na pociąg pospieszny relacji Kraków - Świnoujście spadła zerwana sieć trakcyjna. Ruch kolejowy na szlaku kolejowym Katowice - Kraków został całkowicie zablokowany, bo sąsiednie torowisko jest remontowane. Naprawę trakcji zakończono już po północy.

 Do podobnego incydentu doszło po godz. 1:00 w nocy na stacji kolejowej w Zebrzydowicach. Jadący tamtędy pociąg osobowy relacji Kraków - Petrovice u Karvin przepalił sieć trakcyjną i został unieruchomiony. Część pasażerów przesiadła się do pociągu pospiesznego relacji Warszawa - Wiedeń. Po wypadku ruch pociągów był utrudniony i odbywał się tylko po jednym torowisku. Naprawę trakcji zakończono o godz. 4:00 rano.

Rano małopolscy kolejarze udrożnili przejazd pomiędzy Bukownem a Olkuszem. W nocy pociąg towarowy zerwał tam trakcję elektryczną nad dwoma torami. W miejscu wypadku ruch odbywa się po jednym torze. PKP ostrzega, że możliwe są niewielkie opóźnienia w kursowaniu pociągów pasażerskich.