Gang z Solca Kujawskiego koło Bydgoszczy odpowiedzialny za porwania i handel narkotykami rozbiło Centralne Biuro Śledcze. Część zatrzymanych związana jest ze środowiskiem pseudokibiców jednego z bydgoskich klubów piłkarskich.

Policjanci wkroczyli jednocześnie do dwunastu mieszkań w Solcu Kujawskim i zatrzymali łącznie ośmiu mężczyzn i kobietę. Czterech mieszkańców Solca Kujawskiego, w wieku od 22 do 35 lat, doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

Zebrane dowody pozwoliły prokuratorowi na przedstawienie im zarzutów pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. Do przestępstwa tego doszło w maju, kiedy to sprawcy uprowadzili mieszkańca Solca Kujawskiego, wywieźli go do lasu i tam bijąc wymusili od niego pieniądze w zamian za uwolnienie - poinformował Mariusz Sokołowski, rzecznik Komendy Głównej Policji.

Sąd w Bydgoszczy aresztował czterech podejrzanych na trzy miesiące. Jak wynika z ustaleń CBŚ, wszyscy ci mężczyźni są związani ze środowiskiem pseudokibiców bydgoskiego klubu.

Ich nieformalny przywódca, o pseudonimie Pershing, był wielokrotnie karany za przestępstwa kryminalne. Na wolności był dopiero pół roku - zaznaczył rzecznik KGP.

W przeszukanych mieszkaniach policjanci znaleźli także marihuanę, amfetaminę i tabletki ekstazy, które przekazano na badania do policyjnego laboratorium. Policja spodziewa się, że sprawa ma charakter rozwojowy.