Reklama

 • Wypadek w Klamrach: Wiemy, kiedy 16-latek zostanie przesłuchany

  Wtorek, 15 kwietnia 2014 (15:04)

  ​Dopiero 24 kwietnia zostanie przesłuchany 16-latek, który prawdopodobnie spowodował wypadek w kujawsko-pomorskich Klamrach koło Chełmna. Samochód, którym jechało dziewięcioro nastolatków, był przystosowany do przewozu pięciu osób. Auto wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. Zginęło siedem osób.

  Zdjęcie

  Wrak samochodu, którym jechało dziewięcioro nastolatków /Tytus Żmijewski /PAP
  Wrak samochodu, którym jechało dziewięcioro nastolatków
  /Tytus Żmijewski /PAP
  Odpowie za wypadek w Klamrach? Zależy od sądu rodzinnego

  Sąd rodzinny może zadecydować, że 16-latek, który prawdopodobnie spowodował wypadek w Klamrach w woj. kujawsko-pomorskim, będzie odpowiadał jak dorosły. W katastrofie zginęło 7 nastolatków. Przeżyły dwie osoby. Prokuratura Rejonowa w Chełmnie zadecydowała, że nie będzie wszczynać śledztwa w... czytaj więcej

  Przesłuchany zostanie nie tylko 16-latek, który po wypadku trafił do szpitala w Grudziądzu. Sąd rodzinny w Chełmnie chce później porozmawiać także ze świadkami tragedii.

  Oprócz świadków przede wszystkim sprawa będzie wymagała specjalistycznych opinii biegłych - powiedziała reporterowi RMF FM Alicja Świebodzińska z chełmińskiego sądu rodzinnego. Jak dodała, z tego powodu postępowanie na pewno będzie trwało długo. Zaznaczyła jednak, że nie można wykluczyć, iż 16-latek ostatecznie będzie odpowiadał jak dorosły za spowodowanie katastrofy drogowej.

  16-latek miał we krwi pół promila alkoholu

  Prokuratura Rejonowa w Chełmnie nie wszczęła śledztwa w sprawie tragedii. Przesłuchuje natomiast świadków, nadzoruje sekcje zwłok i zbiera dowody. Robi to na wypadek, jeśli sąd rodzinny zdecyduje, że 16-latek będzie odpowiadał jak dorosły. W przypadku zarzutów spowodowania katastrofy w ruchu lądowym groziłoby mu wtedy do 10 lat więzienia.

  Śledczy podejrzewają, że to właśnie 16-latek siedział za kierownicą samochodu, którym jechało dziewięcioro nastolatków. Auto wypadło z drogi na zakręcie i uderzyło w drzewo. Według ustaleń policji, chłopak, który najprawdopodobniej prowadził, miał we krwi około 0,5 promila alkoholu.

  Wrak rozbitego samochodu

  liczba zdjęć: 5

  Tragiczny wypadek w Kujawsko-Pomorskiem

  liczba zdjęć: 8

  W tragicznym wypadku, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę, zginęło siedem osób. Najmłodsza z ofiar miała 13 lat. Dwoje nastolatków przeżyło.

  Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Skomentuj artykuł: Wypadek w Klamrach: Wiemy, kiedy 16-latek zostanie przesłuchany

Wasze komentarze (7)

Dodaj komentarz
wacha

~wacha -

Gdyby to drzewo nie stałoby tuż przy drodze te dzieciaki by żyły, co najwyżej zniszczyłyby auto i się poturbowały. Przez drzewo za swoją głupotę zapłaciły najwyższą cenę. Po co te drzewa przy drogach???

Mmm

~Mmm -

co Wy ludzie mówicie? On i tak już ma najwyższa kare.... sumienie mu żyć normalnie nie pozwoli...

apage

~apage -

Biegli,to jest dopiero porażka wymiaru sprawiedliwości,bo zazwyczaj tymi biegłymi są starcy na emeryturach kształceni 50 lat temu,którzy nie mają pojęcia o tym,o czym wydają opinię!

path

~path -

jak można obwiniać drzewa? jakby walnęli w słup czy lampę, to też wina byłaby po stronie słupa? nie oszukujmy się

Paweloss

~Paweloss -

Owszem, powinien być karany jak dorosły, skoro potrafił i do butelki sięgnąć. Przecież wypadek spowodował i zabił 7 osób !!

pancia

~pancia -

powinien normalnie byc ukarany a nie sad rodzinny.. skoro Czul sie doroslym pijac alkohol i prowadzac samochod no to niech tez czuje sie doroslym odpowiadajac jako dorosly.