Reklama

 • Wypadek w Klamrach. "Chciało mi się stanąć i krzyczeć z niemocy"

  Niedziela, 13 kwietnia 2014 (14:22)

  16-latka, która przeżyła wypadek w Klamrach pod Chełmnem w Kujawsko-Pomorskiem, nie pamięta jak do niego doszło. Jak zeznała policjantom - spała. Samochodem jechało dziewięcioro nastolatków. Siedmioro zginęło na miejscu. To młodzi ludzie z Chełmna i dwóch pobliskich miejscowości: Borówna i Bieńkówki. Policja ustaliła, że nastolatkowie bawili się przy ognisku. Potem zabrali kluczyki rodzicom i wsiedli do auta, które stało zaparkowane na podwórku. Skutki ich przejażdżki okazały się być tragiczne. "Myślałem, że w grupę osób wjechał samochód" - opowiadał reporterowi RMF FM mężczyzna, który był na miejscu tuż po wypadku.

  Zdjęcie

  Auto na łuku wypadło z drogi i uderzyło bokiem w drzewo /Tytus Żmijewski /PAP
  Auto na łuku wypadło z drogi i uderzyło bokiem w drzewo
  /Tytus Żmijewski /PAP

  Świadkowie, którzy pierwsi pojawili się na miejscu tragedii mówią, że obudził ich potężny huk. Młoda kobieta, która mieszka kilkaset metrów od miejsca wypadku, otworzyła okno i usłyszała krzyki dobiegające z drogi. Gdy z latarką przybiegła na miejsce, ulicą szło dwoje młodych ludzi. Zakrwawiony chłopak błagał, by pomóc jego znajomym.

  Podchodząc do samochodu napotykałam po drodze ciała młodych ludzi. Sprawdzałam po kolei, czy ktoś żyje. Jak okazało się, że nie, to jeszcze zauważyłam w rowie jedną, drugą, trzecią osobę... Chciało mi się stanąć na środku i krzyczeć z niemocy - opowiadała naszemu reporterowi Kubie Kałudze.

  Świadkowie zadawali sobie tylko jedno pytanie: jak to możliwe, że ofiar wypadku jest tak dużo?

  Ja myślałem, że w grupę osób wjechał ten samochód. Ci ludzie byli wszędzie porozrzucani, jak lalki - mówił roztrzęsiony mężczyzna.

  Na miejscu zginęło czterech nastoletnich chłopaków i trzy dziewczyny. Najmłodsza z nich miała 13 lat.

  Tragiczny wypadek w Kujawsko-Pomorskiem

  liczba zdjęć: 8

  Auto roztrzaskało się o drzewo, w środku nocy

  Policja powiadomiła już o tragedii rodziny wszystkich uczestników wypadku w Klamrach. Natomiast na policyjnym parkingu badany jest już wrak rozbitego samochodu. Policjanci wciąż ustalają przyczyny wypadku. Biegły wstępnie wykluczył jednak, że przyczyną tragedii mógł być zły stan techniczny pojazdu.

  Auto wygląda przerażająco, zmiażdżony jest cały tył pojazdu. Już po tym widać, że nikt z siedzących w tym miejscu nie miał szans na przeżycie.

  Wrak rozbitego samochodu

  liczba zdjęć: 5

  Agnieszka Sobieralska z policji w Chełmnie nie potwierdza, że jedną z osób, która przeżyła jest kierowca. To wszystko musimy ustalić, aby się upewnić, kto siedział w chwili wypadku za kierownicą - tłumaczyła w rozmowie z reporterem RMF FM Kubą Kaługą.

  Stan rannego chłopca jest stabilny (TVN24/x-news)

  W szpitalu w Grudziądzu przebywa 16-letni chłopak. Policjanci na razie nie mogli go jednak przesłuchać. Oprócz niego, tragiczny wypadek przeżyła także młoda dziewczyna. Wyszła już ze szpitala i jest pod opieką rodziców. Jak zeznała policjantom, nie pamięta jak doszło do wypadku. Twierdzi, że wtedy spała.

  Wczoraj wieczorem cała grupa spotkała się u jednego z kolegów przy ognisku. Jak to młodzi ludzie - siedzieli, bawili się. W pewnym momencie ktoś z nich wpadł na pomysł, żeby się przejechać samochodem. Stało się prawdopodobnie tak, że bez wiedzy i zgody opiekunów wzięli sobie auto, które stało na podwórku. W zasadzie wychodzi na to, że jeździli bez celu - mówiła Anna Sobieralska.

  Policja apeluje, żeby na chełmińską komendę zgłaszały się osoby, które wiedzą, co działo się z dziećmi przed wypadkiem. Każda informacja na ten temat jest dla nas cenna. Chcielibyśmy dokładnie ustalić przyczyny i okoliczności tego wypadku - mówiła Sobieralska.

  Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Skomentuj artykuł: Wypadek w Klamrach. "Chciało mi się stanąć i krzyczeć z niemocy"

Wasze komentarze (84)

Dodaj komentarz
fiona

~fiona -

Teraz to tylko modlic sie za chlopca ktory kierowal i ma na swoim karku dramat z ktorym sie gryzie bo cala wies ma zal do niego ,a ja pytam rodzice tych dzieci nie maja sobie nic do zarzucenia

fiona

~fiona -

Gdzie rodzice 13latki moze tez byli na imprezie lub niczego nie swiadomi spali a mlodziez sie bawila

fiona

~fiona -

13latka powinna byc w lozeczku a nie bujac sie po wsi

tofu

~tofu -

Bezstresowe wychowanie... bezstresowo można sobie pojeździć samochodem rodziców... a co tam... Dramat.

fiona

~fiona -

Sama mam dzieci i wspolczuje rodzicom bo serce sie kraje na sama mysl ogniska imprezy sa byly i beda

nielot

~nielot -

sprawa już przycicha winnego i tak nie znajdą . Bo to syn ważnej osoby

s

~s -

siedmiu debili mniej na świecie - o siedmiu debili bezpieczniej.

Ja

~Ja -

Wieczny odpoczynek racz im dać PANIE.Tylko modlitwa i spokój.

leo

~leo -

Przykro mi to stwierdzić, ale wielu teraz dopiero ubolewa nad ofiarami, ale gdzie byli dorośli, rodzina widząc pewnie na co dzień jazdę samochodem tych dzieci.Każdy widzi, ale nie będzie się wtrącał czy donosił - finał jest tragiczny oby obudził poczucie odpowiedzialności nas wszystkich. Nie wspomnę już o lokalnych dyskotekach - na które trzeba czymś dojechać - a ''kto'' będzie w nocy jeździł np. do Kokocka i sprawdzał samochody i 15-letnie dzieci na dyskotece, jeszcze biznes upadnie.

Piotr

~Piotr -

wlasciciele tego auta dobrze wiedzieli ze ich pociecha jezdzi i to nie raz samo to ze umial prowadzic samochod dzieci maja po to rodzicow zeby je kontrolowali a nie zezwalali na wszystko wiec co tu sie dziwic teraz na refleksje jest juz za pozno a pisze tak bo u mnie w rodzinie tez bylo podobnie i nie wieze w inne tlumaczenie