Władze Szwajcarii nie zgodziły się przekazać polskiej prokuraturze informacji o tajnych kontach polityków SLD - dowiedział się nieoficjalnie „Wprost”. Według tygodnika, medialne doniesienia o rzekomych planach ujawnienia tajnych kont polskich polityków zirytowały Szwajcarów.

„Wprost” informuje, że interweniowała w tej sprawie ambasada Szwajcarii w Warszawie. Z kolei według informacji RMF FM, do MSZ-tu nie wypłynęło żadne oficjalne pismo w tej sprawie ze Szwajcarii.

Zbigniew Ziobro nie potwierdza informacji, że Szwajcaria zgodziła się wydać polskiej prokuraturze listę kont polskich polityków w tamtejszych bankach. Takie informacje wcześniej pojawiły się w mediach. czytaj więcej

W piątek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który wrócił ze Szwajcarii, nie chciał mówić o tym, czy udało mu się uzyskać od Szwajcarów obietnicę ujawnienia nazwisk posiadaczy domniemanych kont.

Polska prokuratura dostanie listę kont polskich polityków, założonych w szwajcarskich bankach - informuje dziennik.pl. To efekt wizyty w Szwajcarii ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. czytaj więcej

W czwartek szef MSWiA Janusz Kaczmarek ujawnił na antenie RMF FM, że widział listę nazwisk polityków, którzy mieli mieć założone tajne konta w Szwajcarii. Wśród właścicieli tych kont prasa wymieniała Jacka Piechotę i Marka Ungiera. W rozmowie z RMF FM obaj zaprzeczyli.