Na pięć lat więzienia skazał gliwicki sąd okręgowy mężczyznę, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją trzyletnią pasierbicą. Dziewczynka doznała m.in. ciężkich obrażeń głowy. Wyrok jest prawomocny. Zapadł po prawie 10 latach od skrzywdzenia dziewczynki.

Prokuratura Rejonowa Gliwice-Wschód oskarżyła Adriana B., że od stycznia do marca 2004 r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad swą kilkuletnią pasierbicą. W marcu 2004 r. spowodował u niej ciężkie obrażenia głowy, realnie zagrażające życiu dziecka.

W czerwcu 2007 r. Sąd Rejonowy w Gliwicach wymierzył oskarżonemu karę trzech i pół roku pozbawienia wolności. Wyrok zaskarżyła prokuratura, uznając go za rażąco łagodny. Sąd okręgowy uwzględnił apelację i zwrócił sprawę do I instancji. Po ponownym procesie, w lutym 2013 r., sąd rejonowy wymierzył Adrianowi B. już surowszą karę - pięciu lat więzienia. Po apelacji obrony, wyrok utrzymał gliwicki sąd okręgowy.

Mężczyzna od początku konsekwentnie nie przyznawał się do znęcania się nad dzieckiem. Sądy nie miały jednak wątpliwości co do jego winy - podkreślają gliwiccy prokuratorzy.

(abs)