"Wszystko wskazuje na to, że spotkam się z prezydentem Barackiem Obamą podczas jego czerwcowej wizyty w Polsce" - powiedział Lech Wałęsa. Były prezydent podkreślił jednak przy okazji, że ma wcześniej umówione spotkanie w Mławie i nie chciałby okolicy zawieść.

Problem był z godzinami, ale chyba te godziny, które są możliwe, będą pasować i zdążę zrobić jedną sprawę i drugą - powiedział Lech Wałęsa. Barack Obama będzie w Polsce z okazji uroczystości rocznicowych 25 lat po wyborach 4 czerwca.

Podczas poprzedniej wizyty amerykańskiego prezydenta w maju 2011 roku Wałęsa nie spotkał się z Obamą. Były polski prezydent wbrew zapowiedziom nie wziął udziału w spotkaniu z amerykańskim przywódcą. Było to spotkanie w szerszym gronie z liderami b. opozycji antykomunistycznej i przedstawicielami polskich partii politycznych.O powodach, dla których nie pojawił się na spotkaniu z Obamą, Wałęsa mówił: "Nie pasuje mi i tylko tyle mogę powiedzieć". Potem dodawał, że z prezydentem USA "nie było o czym dyskutować", a spotkanie z nim sprowadziłoby się jedynie do "ładnej fotografii".