Wydarzenia na Ukrainie, niesamowite odkrycie Polki i mecz Polaków ze Szkotami - to są najważniejsze wydarzenia dzisiejszego dnia. Zapraszamy do przeglądu newsów z Polski, świata i nauki.

Premier Ukrainy dla RMF FM: Nie rozważamy operacji wojsk sojuszniczych na Krymie

Nie rozważamy wojskowej operacji sojuszniczych wojsk na naszym terytorium. Wierzymy, że ten kryzys trzeba pokonać narzędziami dyplomatycznymi i politycznymi – mówi RMF FM, w pierwszym radiowym wywiadzie dla polskich mediów, nowy premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk. Polacy, robicie dla mojego kraju wspaniałą robotę - dodaje. Więcej TUTAJ.

Donald Tusk: Polska odporna na sankcje gazowe Rosji

Jedynym prawomocnym rządem Ukrainy jest rząd pod przewodnictwem premiera Arsenija Jaceniuka, rząd wyłoniony przez legalnie wybrany parlament - powiedział premier Donald Tusk przedstawiając w Sejmie informacje rządu na temat obecnej sytuacji na Ukrainie. Polska jest dziś państwem odpornym na ewentualne sankcje gazowe ze strony Rosji - zapewnił premier. Przyznał też, że Polska i Stany Zjednoczone rozpoczęły intensywne konsultacje na temat wzmocnienia współpracy militarnej, także w zakresie ćwiczeń wojsk powietrznych obu krajów. Całą wypowiedź premiera znajdziesz TUTAJ.

Śmierć bliźniąt we Włocławku. NFZ nie ograniczy kontraktu, ale będą inne kary

Po spotkaniu z dyrektorem szpitala we Włocławku NFZ wycofuje się z decyzji o ograniczeniu kontraktu lecznicy, w której zmarły nienarodzone bliźnięta. Nie oznacza to jednak, że szpital uniknie kary – Fundusz cały czas podtrzymuje wnioski o nieprawidłowościach, do których doszło tej nocy, gdy zmarły. Kontrola wykazała między innymi, że na oddziale było wtedy zbyt mało personelu, a cesarskie cięcie wykonano za późno. Czytaj DALEJ.

Polka opracowała nową metodę prognozowania grypy

Polska badaczka dr Marta Łuksza, pracująca na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku, opracowała nowy, bardziej precyzyjny model prognozowania wirusów grypy w kolejnym sezonie. Informuje o tym prestiżowy tygodnik "Nature". Na czym polega ten model? Przeczytaj TUTAJ.

Polski Himalaizm Zimowy: Będą dwie nowe wyprawy

K2 i Nanga Parbat - dwa niezdobyte jeszcze zimą ośmiotysięczniki - będą w nadchodzącym sezonie letnim celem polskich wypraw organizowanych w ramach programu Polski Himalaizm Zimowy. Jak mówi w rozmowie z RMF FM szef projektu Janusz Majer, który objął PHZ po śmierci Artura Hajzera, uczestnicy ekspedycji mają poznać drogi, którymi mieliby wspinać się zimą. Czytaj dalej o wyprawie.

Już ponad milion widzów obejrzało film o Kuklińskim "Jack Strong"

Już ponad milion widzów obejrzało w kinach thriller Władysława Pasikowskiego o płk. Ryszardzie Kuklińskim "Jack Strong" - poinformował dystrybutor tego filmu, firma Vue Movie Distribution. "Jack Strong" wszedł na ekrany niecały miesiąc temu, 7 lutego. Więcej TUTAJ.

Kobietom w pracy gorzej

O tym, że kobiety zarabiają mniej, niż mężczyźni, powszechnie wiadomo. Niektórzy twierdzą, że częściową rekompensatą jest dla nich bardziej elastyczny czas pracy i lepsze warunki. Wygląda na to, że to nieprawda, a przynajmniej same kobiety takich zalet nie zauważają. Pokazują to wyniki badań przeprowadzonych przez izraelskich naukowców w 27 uprzemysłowionych krajach, opublikowane w najnowszym numerze czasopisma "Work, Employment and Society". Więcej na ten temat TUTAJ.

"Szóstka" padła w Warszawie!

Ponad 7,3 mln zł wygrała osoba, która zagrała w punkcie lotto u zbiegu ulic Górczewskiej i Olbrachta w Warszawie. To druga "szóstka" w stolicy w tym roku. Zwycięzca kupił dwa zakłady na chybił trafił za 6 zł. Jeden z nich zawierał zestaw liczb, które zostały wylosowane we wtorek (6, 15, 21, 26, 46, 47). Czytaj dalej TUTAJ.

I to się nazywa słitfocia: Pilot z pociskiem!

Pilot lecący myśliwcem F16 sam zrobił sobie zdjęcie, czyli tzw. słit focię. Na zdjęciu widać, jak mężczyzna odpala ładunek. Tuż za jego ramieniem widać wystrzelony pocisk i płomienie. Ostre kolory pięknie odbijają się na tle niebieskiego nieba. Chcesz zobaczyć to niesamowite zdjęcie? Znajdziesz je TUTAJ.