Trzy osoby zmarły z powodu wyziębienia organizmu - informuje reporter RMF FM Roman Osica. Pierwszy grudniowy atak zimy dotknął praktycznie całą Polskę. Policja apeluje: nie przechodźmy obojętnie obok tych wszystkich, którzy w te mroźne dni nie mają się gdzie podziać.

W zimowe dni szczególną uwagę należy zwracać zwłaszcza na osoby śpiące na zewnątrz i te po alkoholu. Odpowiednio szybki kontakt z policją lub strażą miejską może im uratować życie.

Zima może być dużym problemem nie tylko dla osób bezdomnych. Funkcjonariusze przypominają, że szczególnej opieki potrzebują wtedy osoby starsze, zwłaszcza te żyjące samotnie. Jeśli znamy kogoś takiego warto odwiedzić go i upewnić się, czy nie potrzebuje pomocy. Odpowiedniego wsparcia mogą udzielić seniorowi również specjalizujące się w tym placówki.

Spokojnie na drogach

W nocy z piątku na sobotę w całej Polsce było bardzo zimno i padał śnieg. To właśnie sprawiło, że na drogach było mniej poważnych wypadków niż zwykle, bo kierowcy jeździli ostrożnie. Podobnie wygląda statystyka zatrzymań pijanych kierowców, których było 161 - mniej niż choćby w zeszłym tygodniu.