W Chrzelicach na Opolszczyźnie minus 20 stopni. W Nowym Targu 18 kresek poniżej zera - takie e-maile wpadły o poranku na Gorącą Linię RMF FM. W Ustrzykach Górnych w Bieszczadach - jak poinformował ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Paweł Szopa - termometry pokazywały 19 stopni mrozu. To był naprawdę mroźny poranek na południu Polski. Kolejny będzie równie chłodny.

W Bieszczadach, jak dodał Szopa, leży od 5 do 20 cm śniegu. Jest bezwietrznie, bardzo słaby wiatr wieje jedynie powyżej górnej granicy lasu. Wszędzie jest dobra lub bardzo dobra widoczność. Na Podkarpaciu sezon narciarski rozpoczęły już niektóre wyciągi narciarskie. Pracuje m.in. wyciąg w Puławach k. Rymanowa w Beskidzie Niskim.

Prognoza pogody na weekend

W ciągu dnia dość pogodnie, ale mroźno. Więcej chmur jedynie na północy i wschodzie. Tam też sypnie śniegiem. Miejscami, nad morzem, spadnie nawet do 12 cm świeżego puchu. Na termometrach od minus 5 stopni do minus 1, chłodniej na południu lokalnie - nawet do 7 kresek poniżej zera.

W nocy przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie na południu oraz na północy Polski, opady śniegu. W centralnej i południowej części kraju silniejsze zamglenia i mgły ograniczające widzialność od 500 m do 2500 m. Na termometrach od minus 10 st. do minus 6, cieplej nad morzem do minus 3. Bardzo mroźna noc na południu - minus 15.

Jutro sporo słońca, zwłaszcza przed południem. Potem na południowym wschodzie i północnym zachodzie możliwe opady śniegu. W Bieszczadach przybędzie do 8 cm. Temperatura od minus 5 do minus 1. W nocy zdecydowanie chłodniej od minus 10 do minus 5. Największe mrozy na południu, zwłaszcza w kotlinach i dolinach karpackich, tam miejscami do minus 13. Miejscami znów sypnie śniegiem. Na północy kraju dodatkowo powieje silny wiatr - lokalnie więc możliwe zawieje śnieżne; widzialność może być wtedy znacznie ograniczona. Na wybrzeżu wiatr w porywach może osiągać 60 km/h.