Mało udane - tak najdelikatniej można opisać upamiętnienie postaci legendarnej polskiej lekkoatletki Ireny Szewińskiej w szkole podstawowej w Łomiankach. Placówka od października nosi imię słynnej sportsmenki. Emocje wzbudziła jednak tablica pamiątkowa, na której przedstawiono wizerunek Ireny Szewińskiej. Czy raczej: chciano przedstawić…

15 października radni z Łomianek jednogłośnie zdecydowali na sesji Rady Miejskiej o nadaniu miejscowej szkole podstawowej nr 2 imienia legendarnej lekkoatletki. Od tego momentu oficjalna nazwa placówki to: Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ireny Szewińskiej.

W uroczystości nadania szkole imienia sportsmenki uczestniczyli jej najbliżsi: mąż i synowie.

Wtedy też dokonano odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Irenie Szewińskiej.

Ta właśnie tablica wywołała w ostatnich godzinach duże emocje, a to za sprawą tweeta dziennikarza Michała Majewskiego. Na opublikowanych przez niego fotografiach widać, że przy tworzeniu podobizny Ireny Szewińskiej coś zdecydowanie poszło nie tak...

Zobaczcie sami:

Jak oceniacie tę podobiznę słynnej lekkoatletki? Podzielcie się z nami swoją opinią w komentarzach!

Medale, rekordy, tytuły. Irena Szewińska jest legendą polskiego sportu

Irena Szewińska była najwybitniejszą polską lekkoatletką i najbardziej utytułowanym polskim sportowcem w historii.

W dorobku miała siedem medali olimpijskich - trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe - i 10 krążków mistrzostw Europy. Ustanawiała rekordy Polski, Europy i świata w biegach na 100, 200 i 400 metrów, w sztafetach i w skoku w dal.

W 1974 roku wybrana została w plebiscycie agencji prasowej United Press International najlepszą sportsmenką globu.

Po zakończeniu kariery zawodniczej m.in. kierowała Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, była wiceprezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a od 1998 roku członkinią Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Zmarła w czerwcu tego roku po długiej walce z chorobą nowotworową. Miała 72 lata.