Reklama

  • Szczyt Trójkąta Weimarskiego jeszcze w tym roku w Krakowie?

    Wtorek, 31 sierpnia 2010 (12:41)

    Pod koniec roku w Polsce zostanie zorganizowany szczyt Trójkąta Weimarskiego - ustaliła dziennikarka RMF FM Agnieszka Burzyńska. Spotkanie miałoby się odbyć w listopadzie lub grudniu, prawdopodobnie w Krakowie.

    Nicholas Sarkozy i Angela Merkel dostaną zaproszenie w czasie zaczynającej się jutro pierwszej oficjalnej wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego. Według naszych informacji - przywódcy Francji i Niemiec je przyjmą.

    Ostatni prezydencki szczyt Trójkąta odbył się w Niemczech w 2006 roku. W 2008 roku prezydent Lech Kaczyński odwołał swoją obecność na szczycie Trójkąta - oficjalnym powodem była choroba Kaczyńskiego, nieoficjalnie pojawiały się informacje, że polski prezydent odwołał spotkanie po lekturze obraźliwego artykułu w jednym z niemieckich dzienników.

    Reklama

    Trójkąt Weimarski , czyli Komitet Wspierania Współpracy Francusko-Niemiecko-Polskiej – organizacja powołana przez ministrów spraw zagranicznych trzech państw europejskich: Polskę, Niemcy i Francję w 1991 roku w celu rozwoju współpracy między tymi państwami i promocji odradzającej się Polski na arenie międzynarodowej.

    Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

    RMF FM

Reklama

Wasze komentarze

Twój komentarz może być pierwszy!