28 lipca oficjalnie powitany zostanie na Światowych Dniach Młodzieży papież Franciszek. Z jego udziałem na Błoniach odbędzie się Liturgia Słowa.

Światowe Dni Młodzieży /Jakub Kamiński /PAP

WYDARZENIE CENTRALNE: Ceremonia Powitania Ojca Świętego

17:30 - 19:00, Błonia krakowskie

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE: Festiwal Młodych

Rynek Główny
13:00-14:30 Wojsko Polskie - koncert
14:45-16:00 Maleo Reaggae Rockers (Polska) - koncert
20:00-20:50 Orkiestra Reprezentacyjna AGH (polska) - koncert
21:10-23:00 Lbera (Wielka Brytania) - koncert

Rynek Podgórski
14:00-14:30 Danza en el Espíritu (Argentyna) - taniec
14:40-14:55 EL MIMO NEGRO (Dominika) - teatr
15:00-16:00 ENSEMBLE POUR UN MONDE MEILLEUR (Collectif BOSTAPE, Gwinea) -  koncert
20:00-21:20 Każdy komuś służy (MATULA, Polska) - koncert
21:40-23:00 Judy Bailey & Band (Niemcy) - koncert

Plac Wolnica
14:00-15:00 Indonesian Cultural Evangelii Music (Indonesian Vincentius Orpahanage Culture Music, Indonezja) - koncert
15:10-16:00 REXBAND (Indie) - koncert
20:00-20:40 Dabar (Portugalia) - koncert
21:00-23:00 Kościół w Europie (skauci Europy, Międzynarodowy) - teatr

Plac Szczepański
9:00-10:30 Zespół Chrześcijański NAZARET (Polska) - koncert
10:50-11:50 A los piés de Jesús (Yuli & Josh, Kolumbia) - koncert
12:10-13:40 Wzgórze Syjon (Polska) - koncert
14:00-15:00 Sofi Bend (Ukraina) - koncert
20:00-21:45 Communauté du Chemin Neuf (Międzynarodowy) - koncert
21:45-23:00 Seez (Francja) - teatr

Park Krowoderski
14:00-15:30 Prokoncepcja (Polska) - koncert
20:00-20:50 PJ Anderson (USA) - koncert
21:00-21:20 Palestine Youth (Palestyna) - taniec
21:30-21:40 Trio Caritas (Hiszpania) - koncert
22:00-23:00 PUSH (Swaziland) - koncert

Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego
14:00-14:50 Reportándose (Alvaro Antonio, Costa Rica) - koncert
15:00-15:30 Shout for freedom ("Isaiah 53″ Mission Music Band, Korea Płd) - koncert
20:00-21:00 Kayrós - Concierto para Alabar y dar Gracias (Meksyk) - koncert
21:15-21:30 Worship Style (Polska) - taniec
21:40-23:00 You Hope Party (Comunitŕ Abramo, Wlochy) - koncert

Mały Rynek
14:00-15:15 Ryan Tremblay (USA) - koncert
15:30-16:00 Comunidade Obra de maria (Brazylia) - koncert
20:00-23:00 TIFF THE INIGO FILM FESTIVAL (International) - film

Studium WF UJ
14:00-16:00 Full of mercy (Reaktywacja, Polska) - koncert
20:00-21:15 Association ad Gentes (Francja) - teatr
21:15-21:45 Visión del Jaguar (Comisión de Cultura - Delegación Oficial de Guatemala) - taniec
22:00-23:00 Sagrra Brasil 2016 (Brazylia) - koncert

Plac Marii Magdaleny
14:00-14:30 Comunidad de Oración Santísima Trinidad (Chile) - koncert
15:00-16:00 Mylčne Otou (Kanada) - koncert
20:00-21:00 Poetica Musica (Słowacja) - koncert
21:15-21:45 Mother (The Moving Prayer, USA) - taniec
22:00-23:00 Penso che un sogno cosi...(Rachele D’Angelo, Włochy) - koncert

Bulwar Wołyński
14:00 -14:50 Tacy Nie Inni (Polska) - koncert
15:10-16:00 Divine Attraction (Czechy) - koncert
20:15-21:15 - Hopen (France) - koncert
21:15-21:30 - Témoignage IDF / Anuncio - świadectwo

Plac Centralny
20:00-23:00 Festiwal Emmanuel
22:30 Musical "Karl Leisner" - koncert

Park Lotników Polskich
21:00-23:00 Credo nella Misericordia (Cenacolo) - musical

Scena przy kościele św: Floriana
14:30-16:00 Totally restored - koncert
20:30-21:30 Chemin Neuf Worship - koncert
21:30-23:00 Paradise in the City - koncert

Filharmonia Krakowska
20:00-21:00 Franz Liszt’ Via Crucis (Alessandra Pompli, Włochy) - koncert

Nowohuckie Centrum Kultury
20:00-22:00 The Jeweler’s Shop - a staged reading (Richmond Catholic Theatre, USA) - teatr

PWST
20:00-22:00 Presentación del monólogo Francisco (Grupo de teatro los de a pie, Kostaryka) - teatr

Więcej szczegółów na stacja7.pl.