O tropikalnych temperaturach możemy już zapomnieć, Polską zaczęła władać zimna aura. Wczoraj w prognozach straszono „pierwszym śniegiem tej jesieni”. Przewidywania synoptyków się sprawdziły. Poranek przywitał mieszkańców Zakopanego na biało.

W centrum stolicy polskich Tatr leży już kilka centymetrów śniegu, a termometry wskazują 0 stopni Celsjusza. Jak jednak informuje reporter RMF FM Maciej Pałahicki, są miejsca, gdzie pokrywa śnieżna jest znacznie grubsza. Na Kasprowym Wierchu jest już około 40 centymetrów białego puchu, a temperatura wynosi około -6,5 st. C. Jak przewidują synoptycy, śnieg będzie sypał na Podhalu przez kilka kolejnych dni.

Są już pierwsze tragiczne skutki zimy w Zakopanem. Dwie osoby zostały ranne w wyniku uderzenia konarem drzewa, które złamało się pod ciężarem śniegu. Poszkodowani trafili do szpitala. Zakopiańscy strażacy usuwają połamane pod ciężarem śniegu drzewa z trasy do przejścia granicznego na Łysej Polanie.

Zima na Podhalu. Znacznie lepiej jest na południowym-wschodzie Polski. Wstrząs termiczny w Lublinie nikomu nie grozi, śniegu też nikt nie widział. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Krzysztofa Kota:

Zima coraz bliżej. Warto więc już teraz pomyśleć o wymianie opon. Przed zakładem wulkanizacyjnym w Krakowie ustawiają się pierwsze kolejki. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Macieja Grzyba:

Opony zimowe to podstawa, ale kto będzie odśnieżał ulice? W Łodzi jeszcze tego nie wiedzą. Posłuchaj relacji reporterki RMF FM Agnieszki Wyderki: