Rozpoczęła się rywalizacja o siatkarskie mistrzostwo Polski. W pierwszym meczu o 1. miejsce w lidze zwyciężyła broniąca tytułu Skra Bełchatów, która pokonała Jastrzębski Węgiel 3:1.

Skra oddała gościom tylko pierwszego seta, którego pozwoliła sobie odebrać dość bezboleśnie, bo do 19. Kolejne partie rozstrzygnęła już na swoją korzyść. Jej popisem był set czwarty, kiedy to imponowała atakiem i popełniała mniej błędów niż gracze Jastrzębia. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano atakującego drużyny z Bełchatowa, Mariusza Wlazłego, który zdobył dla swojej drużyny aż 26 punktów.

Kolejny mecz w niedzielę o godzinie 15, także w Bełchatowie. Potem – 22 i 23 kwietnia - rozgrywka przenosi się do Jastrzębia. Jeżeli będzie istniała potrzeba ostatni mecz będzie rozegrany w Bełchatowie. Być może sprawa mistrzostwa rozstrzygnie się szybciej – gra toczy się do trzech zwycięstw. W tym sezonie ma być jednak emocjonująco – wszak spotkały się dwie drużyny, które w ostatnich dwóch latach dzierżyły tytuł mistrza.