Wizerunki krzyży celtyckich, swastyki, gwiazda Dawida na szubienicy - to tylko niektóre z „elementów wystroju” piwnicznej siłowni 23-letniego białostoczanina, na które natknęli się policjanci w jednym z bloków na osiedlu Leśna Dolina.

Policjanci weszli do piwnicy jednego z bloków na osiedlu Leśna Dolina. Mogła tam znajdować się prowizoryczna siłownia 23-letniego mieszkańca bloku, w której gromadzą się osoby powiązane ze środowiskiem liderów białostockich skinheadów i pseudokibiców. Uwagę mundurowych szczególnie przykuł "wystrój" wnętrza. Ściany wokół pomieszczenia były bowiem obficie pokryte różnego rodzaju napisami i grafikami takimi jak krzyże celtyckie, swastyki oraz gwiazda Dawida na szubienicy itp.

W pomieszczeniu siłowni mundurowi zastali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 23 lat znanych z powiązań ze środowiskiem liderów białostockich skinheadów. Funkcjonariusze odnaleźli tam również rozmaite noże, kastet i atrapę pistoletu. 

Białostoccy policjanci wystąpili już do administratora budynku o podjęcie działań w celu usunięcia haseł nawołujących do nienawiści na tle narodowościowym i nielegalnych treści, jak również o zbadanie sposobu wykorzystywania pomieszczeń piwnicznych przez 23-letniego najemcę lokalu.

(mpw)