Reklama

 • Sąsiedzi o Trynkiewiczu: Morderca wraca. Boimy się panicznie

  Środa, 8 stycznia 2014 (10:45)
  Aktualizacja: Środa, 8 stycznia 2014 (13:53)

  Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego, skąd pochodzi morderca-pedofil Mariusz Trynkiewicz, są wściekli. Nie kryją oburzenia, że rząd nie zdążył na czas z ustawą, dzięki której przestępca byłby dalej odseparowany od społeczeństwa. Organizują się za pomocą Facebooka, żeby na bieżąco informować się o tym, czy morderca opuści więzienie i wróci do Piotrkowa Trybunalskiego.

  Zdjęcie

  Rodzice apelują o to, żeby Trynkiewicz nie wyszedł z więzienia /Facebook.com /
  Rodzice apelują o to, żeby Trynkiewicz nie wyszedł z więzienia
  /Facebook.com /

  Boimy się o nasze dzieci - mówią dwie piotrkowianki, które 24 stycznia organizują manifestację przed sejmem przeciwko wypuszczaniu na wolność niebezpiecznych przestępców. Utworzyły one na Facebooku profil poświęcony zbrodni dokonanej przez Mariusza Trynkiewicza w Piotrkowie.

  Na stronie tej zostało zamieszczone zdjęcie kobiety, która trzyma zapisaną kartkę: "My rodzice dzieci zamordowanych przez Mariusza Trynkiewicza apelujemy o umieszczenie go w zamkniętym ośrodku psychiatrycznym do końca życia".

  Rodzice zamordowanych dzieci, a wraz z nimi inni, którzy boją się Trynkiewicza, szukają różnych sposobów, żeby morderca nie wrócił do Piotrkowa Trybunalskiego. Jeśli jesteś prawnikiem lub znasz taką osobę, proszę doradźcie, jakie kroki prawne można podjąć, aby zabójca pozostał w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym do końca życia - proszę o pomoc na Facebooku.

  Na Facebooku pojawiły się także strony, na których są umieszczane groźby wobec mordercy. Pomiędzy życzeniami śmierci są także zachęty, aby ktoś zabił pedofila - zanim ten wyjdzie na wolność. Strona zawiera drastyczne opisy tego, co ludzie zrobiliby Trynkiewiczowi, gdyby go spotkali.

  Reporterka RMF FM Monika Gosławska rozmawiała z mieszkańcami Piotrkowa Trybunalskiego. Boimy się panicznie, co będzie dalej - mówi jedna z mieszkanek Piotrkowa. Wtóruje jej inna kobieta. Morderca wraca! A jak wiemy z autopsji, zawsze wraca na miejsce zbrodni - mówi.

  Ten zbrodniarz powiedział, że jak tylko wyjdzie to zrobi to samo, więc nie jesteśmy bezpieczni. Państwo nasze nie zrobiło nic - nie kryje złości kolejna mieszkanka. On jest groźny. Ja się tylko zastanawiam, co nasz parlament zrobił w tej sprawie - mówi kobieta.

  On jest groźny. Ja się tylko zastanawiam, co nasz parlament zrobił w tej sprawie - mówi kobieta.


  Mariusz Trynkiewicz zamordował czterech chłopców  Mariusz Trynkiewicz ma obecnie 52 lata. Przed pójściem do więzienia mieszkał i pracował w Piotrkowie Trybunalskim. Był nauczycielem.

  Latem 1988 roku w swoim mieszkaniu przy ul. Działkowej zabił trzech chłopów. Jego ofiary to: 11-letni Tomasz Łojek, 12-letni Artur Kawczyński i 12-letni Krzysztof Kaczmarek. Trynkiewicz po zabójstwie zabrał zwłoki dzieci do lasu, gdzie próbował je spalić. Tam do dziś stoi pamiątkowy krzyż, który upamiętnia pomordowanych chłopców.

  W chwili zabójstwa Trynkiewicz miał 26 lat.

  W trakcie śledztwa okazało się, że mężczyzna wcześniej zabił także 13-letniego Wojciecha Pryczka. Morderca był także karany za wykorzystywanie seksualne dzieci - ostatnich zbrodni dokonał, kiedy dostał przepustkę z powodu choroby swojej matki.

  Trynkiewicz 29 września 1989 został czterokrotnie skazany na karę śmierci - za każde zabójstwo z osobna. Jego wyrok w 1989 roku - na mocy amnestii - został zmieniony na karę 25 więzienia. Kara kończy się 11 lutego.

  Mężczyzna w trakcie odbywania kary więzienia chciał zmienić nazwisko, ale urzędnicy nie wyrazili na to zgody.

  Obecnie Mariusz Trynkiewicz przebywa w zakładzie karnym w Rzeszowie.

  Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego pamiętają o zbrodni sprzed lat

  liczba zdjęć: 10

  Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Skomentuj artykuł: Sąsiedzi o Trynkiewiczu: Morderca wraca. Boimy się panicznie

Wasze komentarze (20)

Dodaj komentarz
gość

~gość -

czy nasze głosy i nasze protesty mają jakikolwiek sens. za mało ludzi wychodzi i ta garstka jest lekceważona przez rząd Tuska. Ja nie głosowałam na PO a muszę płacić za ich wyjazdy"służbowe, za ochronę rodziny Tuska. Gdy wyszedł Trynkiwicz zadzwoniłam na Policję i zapytałam jaką ochroneę dostanie moje dziecko w związku z wyjściem nieuleczalnego mordercy na wolność. Odpowiedziano mi,ż e nie przewidują żadnej ochrony dla indywidualnych osób. Więc pytam jak to jest w tym "Państwie Prawa" płacę podatki i nie mogę czuć się bezpiecznie. Córka tuska jest bezrobotna - za ochronę jej płacę ja- nawet jeśli nie wyrażam na to zgody. Czy Państwo polskie nie przypomina wam mafii. musisz- bo jak nie to cię załatwimy !

Patryk

~Patryk -

Rozumiem bezislność i wściekłość tych ludzi. Zapytałbym jedynie, ile z nich głosowało na PO i do kogo w takiej sytuacji mają pretensje...

Krk

~Krk -

A jakim to sposobem poczwórne dożywocie zostało zamienione na 25 lat? Powinno chyba być 4 x 25 lat.

WD

~WD -

Pokażcie, jak teraz wygląda - trzeba ostrzec Społeczeństwo

ss14ss

~ss14ss -

Media znają jego przyszłe miejsce pobytu - podajcie te informacje do publicznej wiadomości.

Winter

~Winter -

Dożywocie albo kara śmierci.Może też zabić dzieci i ludzi w innych miastach.Nie wiadomo, co przyjdzie mu na myśl.Zostawcie go w więzieniu.

sumer

~sumer -

"Ja się tylko zastanawiam, co nasz parlament zrobił w tej sprawie - mówi kobieta." .....Parlament przygotował odpowiednią ustawę, którą "przetrzymał" w swoim biurze PROWOKATOR śmierci ofiar tragedii smoleńskiej i jej niewygodnych świadków. Bo takie są jego predyspozycje !

lollla2

~lollla2 -

Trochę błedów w artykule, chociażby w odmianie imion i nazwsk chłopców. Niby nie to jest meritum artykułu, ale kłuje w oczy. Media powinny ujawnić wizerunek bandyty, mam tylko nadzieję, że nie uda mu się skrzywdzić już żadnego dziecka :/

joka

~joka -

a co za problem z tym przetrzymaniem go w więzieniu żeby objęła go ta wielka nowa ustawa.Wystarczy wypuścić go na spacerniak i napuścić z 2 drabów z innej celi za karton fajek coby się trochę pobili.Potem każdemu dowalić po 2 miesiące za bójkę i problem z głowy.Ludzie święci jakbym ja miał takie problemy to by było fajno

DuzyWacek

~DuzyWacek -

cyklon B załatwi sprawę raz, dwa