Reklama

 • Sąd może pozbawić rodziców 13-letniego gwałciciela praw rodzicielskich

  Czwartek, 5 maja 2011 (20:50)

  Sąd rodzinny w Szczecinie nie wyklucza ograniczenia lub pozbawienia praw rodzicielskich rodziców 13-letniego chłopca, który dopuścił się gwałtu na 9-latku - ustalił reporter RMF FM Grzegorz Hatylak. Do dramatycznych wydarzeń doszło na przełomie stycznia i lutego, ale historia dopiero teraz ujrzała światło dzienne.

  Sprawa wyszła na jaw, bo 15-latek nagrał telefonem komórkowym moment gwałtu. Film sprzedawał kolegom w szkole. Jego kopię można było kupić za 10 złotych. "Nabywców" było przynajmniej kilku, ale tylko jeden z nich powiedział o tym swojej matce. Ta najpierw nie uwierzyła, ale gdy film zobaczyła, przeżyła szok. O wszystkim powiadomiła policję.

  Funkcjonariusze przesłuchali do tej pory dwóch 15-latków: chłopca, który filmował i tego, który film kupił. Ani ofiary, ani sprawcy gwałtu przesłuchać nie mogli, bo obaj są jeszcze za młodzi.

  Okoliczności zdarzenia będzie próbował ustalić sąd rodzinny, do którego w środę trafiły akta sprawy.

  Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty zleciło przeprowadzenie kontroli w szczecińskich szkołach. Interwencję w tej sprawie zapowiedział także Rzecznik Praw Dziecka.

  Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Skomentuj artykuł: Sąd może pozbawić rodziców 13-letniego gwałciciela praw rodzicielskich

Wasze komentarze (7)

Dodaj komentarz
magda

~magda -

Pan Stara ma 100% racji do gwaltu wiek jest w porzadku ale jak do odpowiedzialnosci za swoje czyny za mlody? A co z 15-latkiem,ktory filmowal? Jestem cholernie ciekawa co Pan czy Pani sedzia zrobiliby gdyby to ich 9-letnie dziecko bylo zgwalcone przez 13 latka a 15 letni kolega czy kolezanka filmujac to brali czynny udzial w tym gwalcie? Tylko i wylacznie przez wzglad na wiek ci 2 kryminalisci i gwalciciele sa bezkarni wiec poczekajmy jeszcze kilka lat az sytuacja sie powtorzy i obaj beda sie smiac wymiarowi prawa prosto w ryj bo tak jak teraz beda po prostu bezkarni i nikt nie bedzie w stanie nic im zrobic.Mam synka,ktory ma 6 lat i zostalby zgwalcony przez 13 latka a 15 latek filmowalby to majac sobra zabawe przy tym gdzie sad wymierzylby taka a nie inna kare to ja sama wymierzylabym kare obu gwalcicielom.

stara

~stara -

za młodzi na przesłuchanie ale na gwałt wiek w sam raz. ja proponuję podaćgranicę wieku do której można bezkarnie gwałcić, mordować i kraść. bo to dobrze wiedzieć, kiedy się jest nastoletnim kryminalistą. w wielu kulturach 13-letni człowiek jest już dorosły. Mój syn, który ma 14 lat już od 2 lat pyskuje jakby zeżarł wszystkie rozumy. Radzi sobie ze wszystkim swietnie. Gdyby tego młodego bydlaka który zgwałcił młodszego chłopca dobrze przepytać, to okazałoby się że jest lepiej "zorientowany" w życiu niż przesłuchujący go ludzie. mamy głupie prawo i tyle. nigdy nie damy sobie rady z przestępcami jeśli będziemy tak łagodnie do życia podchodzić. w Polsce niestety ofiary przestępstw mają się najgorzej.Często wręcz są obwiniane za zdarzenia w których mieli niewątpliwą przykrość się znaleźć.

TeTe997

~TeTe997 -

Bardzo dobra decyzja sądu . Szkoda tylko , ze przed tym zdarzeniem nikt z dorosłych niczego nie zauważył i nie zareagował Winni sa opiekunowie i rodzice .Przeciez dzieci z ich postepowania czerpią wzorce...

TeTe997

~TeTe997 -

Sąd bezzwłocznie powinien to uczynić . Powinna tez prokuratura wszcać postepowanie przeciwko nim,za nieodpowiedzialność ws. wychowawczej o cechach nie do końca uznawanych jako normalne,....

TeTe997

~TeTe997 -

Nie tyle może , co bezwzględnie powinien.....

Malgo

~Malgo -

W niektórych sądach brak młotka - ciekawa jestem dlaczego? czyżby ktoś w pracy nie budyń ale kotlety ubijał!

sen

~sen -

brak słów zwyrodnialcy