Obchody rocznicy 4 czerwca i wolnych wyborów w Polsce oznaczają kłopoty dla mieszkańców Krakowa i Gdańska oraz turystów. W Krakowie nie można dziś zwiedzać Wawelu. Całe Wzgórze Wawelskie otoczone jest policyjnymi barierkami, przez które nie przeciśnie się żaden nieproszony gość.

Najbardziej zawiedzeni są turyści, którzy wybierając się do Krakowa nie wiedzieli, że na Wawel nie będą mogli dzisiaj wejść:

Na otarcie łez możemy polecić smoka wawelskiego. 4 czerwca to też sygnał dla kierowców, żeby samochody zostawili w garażu. Dzisiaj najlepiej omijać wszystkie ulice w okolicach Wawelu, czyli Powiśle, Podzamcze i Straszewskiego. Tłoczno będzie dziś także wokół Plant i na Alejach Trzech Wieszczów.

Sądny dzień także dla kierowców w Gdańsku. Uroczystości zaczną się tam o godzinie 10. Nie można przejechać już ulicą Jana z Kolna wzdłuż murów stoczni. Zamknięta jest także ulica Wałowa. Jana z Kolna objechać najlepiej Aleją Zwycięstwa, a w Wałową w ogóle nie należy wjeżdżać.

Od godziny 14:30 prawy pas Alei Zwycięstwa w kierunku Gdyni będzie przeznaczony dla parkujących samochodów. Oznacza to korki. Objazdu niestety nie ma. Identycznie w odwrotnym kierunku. Podobnie na ulicy Armii Krajowej, prawy pas został przeznaczony dla autokarów i samochodów.