Adam Małysz zajął czwarte miejsce w dzisiejszym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Wszystkie miejsca na podium zdobyli Finowie: Matti Hautamaeki, Tami Kiuru i Janne Ahonen.

Finowie w dzisiejszym konkursie skoków potwierdzili swoją doskonałą pozycję. Rywali zdeklasował Matti Hautamaeki, który z notą łączną 274,3 pkt (138,1 i 136,2) o prawie 10 punktów wyprzedził drugiego w kwalifikacji Kiuru. Trzecie miejsce na podium zdobył Janne Ahonen, który zdobył 264 pkt (128,1 i 135,9).

Adam Małysz, który po pierwszej serii skoków zajmował 6. pozycję odrobił straty i w klasyfikacji generalnej konkursu zajął ostatecznie czwarte miejsce. Kolejny z Polaków – Kamil Stoch zajął 15. pozycję. Stefan Hula zakończył konkurs na 22. miejscu.

Do serii finałowej konkursu nie zakwalifikowali się Rafał Śliz, Robert Mateja, Piotr Żyła i Krystian Długopolski.

W serii próbnej tuż przed konkursem Adam Małysz był czwarty z odległością 128,5 metra. Najdłuższy skok oddał Austriak Andreas Kohler, który uzyskał aż 136,5 metra.

Tutaj są wspaniali kibice. Jest to moja publika, moja skocznia i mam nadzieję, że tutaj, ten konkurs będzie tym, w którym powrócę i będę skakał dobrze - mówił Małysz.

Do zawodów zakwalifikowało się 7 Polaków: procz Małysza, Kamil Stoch (126,5 metra i 14. miejsce), Robert Mateja, Stefan Hula, Krystian Długopolski, Rafał Śliż i Piotr Żyła. Przez kwalifikacje nie przebrnęli Tomisław Tajner, Tomasz Pochwała i Marcin Bachleda.

Zmagania skoczków na Wielkiej Krokwi ogląda 26 tys. kibiców zgromadzonych na stadionie. Wyczyny najlepszych skoczków świata można także oglądać na kilku telebimach, ustawionych na terenie miasta.