Policjanci Centralnego Biura Śledczego wraz ze strażnikami granicznymi zlikwidowali kanał przerzutu amfetaminy z Polski do Wielkiej Brytanii. Pomysłowi przemytnicy ukrywali towar w… puszkach na żywność. W związku ze sprawą zatrzymano trzy osoby i zarekwirowano 11 kilogramów narkotyku o wartości prawie 200 tysięcy złotych.

Według policyjnych ustaleń, przemytem narkotyków zajmowała się kobieta i dwóch mężczyzn z Jeleniej Góry. Zorganizowany przez nich przemyt polegał na ukrywaniu środków odurzających w puszkach na żywność, a następnie wysłaniu ich firmą kurierską za granicę.

W trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanej funkcjonariusze trafili na ukrytą w garażu linię służącą do zamykania puszek, prasę hydrauliczną, która pozwalała na prasowanie środków odurzających w pojemnikach, oraz maszynę do próżniowego pakowania żywności. O skali procederu świadczy fakt, że wykryto także kilka tysięcy pustych metalowych opakowań i etykiet. Na naklejkach widniały nazwy: „Konserwa turystyczna”, „Biwakowa” oraz „Pasztet z gęsi”.