Policjanci poszukują klientów prostytutki o pseudonimie "Analna Malina", która świadomie zarażała klientów wirusem HIV. Kobieta pracowała na Pomorzu i to właśnie tam miała spotykać się z mężczyznami. Mundurowi proszą o kontakt tych, którzy mieli z nią kontakt.

Kobieta zamieszczała ogłoszenia, oferując swoje usługi na stronach internetowych: www.odloty.pl i www.roksa.pl. Anonse zamieszczała pod pseudonimami "Analna Malina", "Dzika Perła", "Wyuzdana Magda", "Amanda".

Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że kobieta nie informowała swoich klientów o fakcie, iż jest zarażona wirusem HIV.

Policjanci z komendy w Gdańsku prowadzą pod nadzorem prokuratury rejonowej w Gdyni, postępowanie przygotowawcze w sprawie narażenia osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo zarażenia wirusem HIV przez kobietę trudniącą się świadczeniem usług seksualnych na terenie Gdyni.

Osoby korzystające z usług wyżej wymienionej w okresie od 2007 roku do lipca 2013 roku proszone są o kontakt bezpośredni lub telefoniczny z policja w Gdańsku, przy ul. Okopowej 15. Numery telefonów do komisariatu to: (58) 32-15-861, (58) 32-15-445.