Głośny małżeński konflikt w Częstochowie będzie przedmiotem prokuratorskiego postępowania uzupełniającego. Chodzi o sprawdzenie podejrzeń dotyczących rzekomego maltretowania przez matkę 5-letniego Szymona.

Gdy pod koniec lutego śledczy umorzyli sprawę, ojciec dziecka zamieścił w internecie szokujące nagrania. Słychać jak kobieta krzyczy, wyzywa i bije syna.

Mimo tak drastycznych nagrań za pierwszym razem prokuratorzy umorzyli postępowanie ponieważ uznano, że nie ma wystarczających dowodów na to, że dziecko jest maltretowane. Taka była też opinia policji. We wtorek ojciec Szymona odwołał się od tej decyzji. Sprawą zainteresowały się również media i prokurator okręgowy zażądał analizy akt. Musimy bazować na innych nagraniach, jak również na innych źródłach dowodowych, na przesłuchaniach świadków - mówi Romuald Basiński rzecznik prokuratury okręgowej w Częstochowie.

Matka chłopca odcina się od nagrań twierdząc, że są zmanipulowane. Na razie jednak nie podjęto decyzji o sprawdzeniu ich oryginalności, bo badania fonoskopijne trwają wiele miesięcy, a decyzję w tej sprawie trzeba podjąć jak najszybciej ze względu na dobro dziecka.