Prezydent jest zaskoczony decyzją premiera w sprawie odwołania szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Lech Kaczyński spotkał się z Mariuszem Kamińskim w Pałacu Prezydenckim.

Premier Donald Tusk odwołał Mariusza Kamińskiego z funkcji szefa CBA. Jego miejsce tymczasowo zajmie dotychczasowy dyrektor Centralnego Biura Śledczego Paweł Wojtunik. Jeszcze rano wydawało się, że premier zechce poczekać na opinię prezydenta w tej sprawie. czytaj więcej

Temat numer jeden spotkania to odwołanie szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Prezydent jest zaskoczony i bardzo zdziwiony decyzją premiera: To jest pięć dni, kiedy pan premier zwrócił się do nas z wnioskiem, który nie był uzasadniony. Jak mówi minister Kancelarii Prezydenta Paweł Wypych, dosłownie jednozdaniowy wniosek o opinię nie zawierał żadnej oficjalnej przesłanki do odwołania.

Temat numer dwa to specyficzna forma odwołania wicepremiera Schetyny i ministrów Czumy i Drzewieckiego – nie w pałacu a listownie. To nowa, świecka tradycja - oznajmił Paweł Wypych z nieskrywaną złośliwością.