Prezydent Jaworzna apeluje, aby posłowie nie odrzucali projektu ustawy pozwalającej na obniżanie stawek na płatnych odcinkach autostrad w czasie gdy są remontowane. Jak już informowali reporterzy RMF FM projekt ten został negatywnie oceniony przez urzędników i posłów Platformy Obywatelskiej i najprawdopodobniej trafi do kosza.

Apel prezydenta Jaworzna trafił już do Ministerstwa Infrastruktury. Prezydent Jaworzna podkreśla, że takie przepisy zmusiłyby na przykład firmę Stalexport do szybszego wykonywania remontów. Te dotychczas prowadzone są zdaniem Pawła Silberta nieudolne, a dla mieszkańców i kierowców wręcz uciążliwe.

Prezydent Jaworzna wytyka, że operator płatnej A4-ki przez najbliższe dwa, trzy sezony budowlane będzie remontował wiadukty i budował odwodnienia, co znacznie utrudni przejazd autostradą.

Korki na autostradzie to z kolei utrapienie dla miejscowości sąsiadujących z płatnym odcinkiem Kraków-Katowice. Kierowcy poirytowani faktem, że muszą płacić i jeździć remontowaną A4 będą wybierać inne drogi, korkując między innymi centrum Jaworzna.

RMF24.pl on Facebook