Reklama

 • Poseł zawieszony. Nie zapłacił za usługę seksualną?

  Niedziela, 5 stycznia 2014 (11:31)
  Aktualizacja: Niedziela, 5 stycznia 2014 (14:11)

  Poseł Piotr Szeliga został zawieszony w prawach członka Solidarnej Polski. Związane jest to ze sprawą, którą prowadzi lubelska prokuratura. Dotyczy rzekomego szantażu wobec posła - ustaliła TVP Info. Polityk wydał oświadczenie, w którym napisał, że padł ofiarą prowokacji.

  Zbigniew Ziobro potwierdził w programie "Woronicza 17" informację o zawieszeniu polityka, nie chciał jednak podać żadnych konkretów. Jak podkreślił, Solidarna Polska wyjaśnia sprawę. O szantażowanie i zmuszanie do zapłacenia 3 tys. zł śledczy z Lublina oskarżyli troje młodych ludzi. Według nieoficjalnych doniesień powodem szantażowania posła miało być niezapłacenie za usługę seksualną.

  Akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu Szczepanowi P., 27-letniemu Przemysławowi S. oraz 26-letniej Magdalenie I. został skierowany w grudniu do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód - powiedziała w piątek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska.

  Zarzuty dotyczą okresu od 19 do 23 grudnia 2012 r. Oskarżeni działając w celu uzyskania korzyści majątkowej w krótkich odstępach czasu wspólnie i porozumieniu stosując groźbę bezprawną upublicznienia nagrań mogących zniesławić ustalonego pokrzywdzonego, zmuszali tego pokrzywdzonego do zapłacenia kwoty co najmniej trzech tysięcy złotych - dodaje Syk-Jankowska.

  Rzeczniczka nie ujawniła, jaki był powód szantażu ani kim był szantażowany. 

  "Nie pozwólcie, aby szantażyści triumfowali!"

  "W związku z informacjami medialnymi pojawiającymi się w sprawie, w której jestem osobą pokrzywdzoną chciałbym złożyć niniejsze oświadczenie" - czytamy w piśmie przesłanym do TVP Info przez posła Solidarnej Polski.

  "Jestem osobą, wobec której grupa przestępcza przygotowała zorganizowaną prowokację. Nie uległem tej prowokacji, ani próbie szantażu. Natychmiast poinformowałem o wszystkim policję i nasza współpraca doprowadziła do szybkiego ujęcia sprawców. Niektóre informacje podawane przez media mijają się z prawdą i są wielce dla mnie i mojej rodziny krzywdzące" - pisze poseł.

  "Do czasu zakończenia postępowania sądowego nie będę udzielał żadnych dodatkowych informacji jak również zawiesiłem swoje członkostwo w klubie parlamentarnym Solidarna Polska. Proszę media o uszanowanie praw osoby pokrzywdzonej. Po zakończeniu postępowania sądowego udzielę wyczerpujących informacji. Na tę chwilę mimo krzywdzących mnie opinii, nie mogę tego uczynić, ponieważ złamałbym tajemnicę śledztwa" - czytamy w oświadczeniu.

  "Nie pozwólcie aby szantażyści triumfowali!" - kończy poseł.

  TVP Info

  (ug)

  Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Tagi:4

Skomentuj artykuł: Poseł zawieszony. Nie zapłacił za usługę seksualną?

Wasze komentarze: 9,

przeczytane przez: 13 osób Dodaj komentarz