Lubelski sąd zdecydował, że Janusz Palikot musi przeprosić Jarosława Kaczyńskiego za wypowiedź o jego psychopatycznych skłonnościach oraz porównanie do Hitlera i Stalina. Lider Twojego Ruchu ma opublikować specjalne oświadczenie w tej sprawie i wysłać je też, z własnoręcznym podpisem, na adres lidera PiS.

Palikot musi przeprosić za wywiad dla portalu Onet.pl z września 2010 roku. Sędzia uznał, że w tej rozmowie  "zarzucił Kaczyńskiemu skłonności psychopatyczne, nie mając ku temu żadnych dowodów" i jego twierdzenia nie są oceną, ale mają charakter stwierdzania faktów. Podkreślił, że w debacie politycznej "można więcej" niż w innych dyskusjach, ale i tu obowiązują pewne granice.

Lider Twojego Ruchu ma opublikować następujące oświadczenie: "Oświadczam, że moje stwierdzenie o psychopatycznych skłonnościach pana Jarosława Kaczyńskiego jest nieprawdziwe, a porównanie do Hitlera i Stalina nieuzasadnione". Dokument ma trafić na strony portalu, gdzie opublikowany był wywiad, a także listownie, na adres prezesa PiS.

(mn)