Reklama

 • Popularny lek na przeziębienie wycofany ze sprzedaży!

  Piątek, 24 maja 2013 (13:20)
  Aktualizacja: Piątek, 24 maja 2013 (17:19)

  ​Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał z obiegu lek Fervex i Fervex Junior. Powodem jest obawa, że produkt został zanieczyszczony bakterią. Wniosek o wycofanie złożył producent. Jak jednak uspokaja Zofia Ulz z GIF, lek nie stanowi zagrożenia dla życia i zdrowia.

  Zdjęcie

  Fervex został wycofany ze sprzedaży
  /PAP/Maciej Kulczyński /

  Chodzi o Fervex w granulacie, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, który służy do sporządzania roztworu do picia. Ze sprzedaży wycofano wszystkie leki z datą ważności od stycznia 2012 roku do 28 lutego 2016. Zobacz, które serie leku dla dzieci zostały wycofane. Decyzja dotyczy także Fervexu dla dorosłych. Zobacz, które serie leku dla dorosłych zostały wycofane.

  Inspektor w wydanej decyzji zaznaczył, że wycofanie leku jest środkiem zapobiegawczym. Zanieczyszczenie nie stanowi zagrożenia dla życia lub zdrowia dzieci.

  W preparacie znalazła się bakteria, która występuje w przewodzie pokarmowym człowieka, ale nie powinna się znaleźć w leku. - Ja bym zalecała, żeby nie podawać tego leku, ale też nie należy popadać w panikę. Bez obaw, dlatego, że to jest bakteria, która jest obecna w naszym organizmie,a nie powinna była być obecna w produkcie. Zresztą pojawiła się, gdyż została wprowadzona razem z cukrem, który jest używany do produkcji tego leku -  powiedziała Zofia Ulz, Główny Inspektor Farmaceutyczny.

  Bez zwrotu za zakup Fervexu

  Niestety nie ma co liczyć na to, że pieniądze za zakup wadliwego leku zostaną nam zwrócone. Fervex został tylko wycofany z aptek, a to oznacza, że jedynie nie można go sprzedawać. Inaczej byłoby, gdyby inspekcja farmaceutyczna nakazała nam, a nie tylko zaleciła, wyrzucenie tego lekarstwa do kosza. Wtedy mielibyśmy szansę reklamować ten specyfik.

  Fervex Junior jest popularnym lekiem stosowanym w leczeniu objawów grypy i przeziębienia u dzieci. W jego skład wchodzi paracetamol, kwas askorbinowy i feniramina.

  Zdjęcie

  Fevex dla dzieci /PAP/Maciej Kulczyński /
  Fevex dla dzieci
  /PAP/Maciej Kulczyński /

  Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Skomentuj artykuł: Popularny lek na przeziębienie wycofany ze sprzedaży!

Wasze komentarze (38)

Dodaj komentarz
klient

~klient -

wczoraj zakupiłem ten lek i podałem córce 2 saszetki. Dzwoniłem do apteki i mogę go oddać i zwrócą mi gotówkę. Moje pytanie, a co ze zdrowiem dziecka. A jak się coś wykluje???? Czekam może posypią się sprawy o odszkodowanie

kobil

~kobil -

jak to zrobie inaczej, ominę szerokim łukiem wątpliwą firmę i już, też dawałam dziecku ten lek

filipowicz

~filipowicz -

moje dziecko też brało ferwexz pechowej serii ;-(

Dominika

~Dominika -

boże ja też leczyłam synka tym lekiem

mama5

~mama5 -

Kogo pociągnąć do odpowiedzialności ja swoje dzieci bez przerwy leczę ferweksem ,a za kilka lat okaże się że jednak bakterie były szkodliwe tylko uciszyli sprawę będę żądać zadość uczynienia.Do kogo powinnam się zwrócić?

mama

~mama -

Własnie sprawdziłam serie i podawałam Córce wycofany lek;(,mam nadz ze zapewnienia są prawdziwe a nie tylko do uciszenia sprawy ;(ręce opadają to są leki dla dzieci ,

Wasnia

~Wasnia -

Proszę Was....nie stawnowi zagrożenia? to po co wycofano?

dim

~dim -

czy wycofanie ze sprzedaży uprawnia osoby, które go kupiły (ale już nie maja dowodu zakupu) do zwrotu w aptece (całe opakowanie)?

przeziębiony

~przeziębiony -

A ja kupiłem wczoraj fervex bez cukru. Przynajmniej nie mam dylematu czy wyrzucić czy wypić. Choć na pewno wcześniej już piłem te obecnie wycofywane.

Ona

~Ona -

Uwazam za dziwne ze mimo tego ze lek zostal wycofany z aptek nie ma co liczyc na zwrot pieniedzy. Co na to Rzecznik Konsumenta? Zyjemy w chorym kraju.