Prawo i Sprawiedliwość ma już poparcie 43 procent Polaków - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska, przeprowadzonego na zlecenie „Wiadomości” TVP 1. Partia Jarosława Kaczyńskiego zwiększyła przewagę nad Platformą Obywatelską do 11 punktów procentowych, bowiem na PO chce głosować tylko 32 procent badanych. Z sondażu wynika również, że do Sejmu nie dostałby się Ruch Palikota.

Zobacz również:

W sondażu TNS Polska poparcie dla PiS deklaruje już 43 procent Polaków, czyli o 3 punkty procentowe więcej niż przed miesiącem. Z kolei notowania rządzącej Platformy spadły o 2 punkty procentowe. PiS osiągnął dzięki temu największą od kilku lat przewagę nad PO - 11 punktów procentowych.

Według sondażu TNS Polska, na trzecim miejscu uplasowałby się Sojusz Lewicy Demokratycznej z 12-procentowym poparciem. Na PSL chce natomiast głosować 5 procent ankietowanych.

Poza Sejmem znalazłby się Ruch Palikota, który może liczyć zaledwie na 3 procent głosów. Jeszcze mniejsze poparcie miałyby Nowa Prawica (2 procent głosów) oraz Solidarna Polska i Polska Jest Najważniejsza (obie 1 procent).

tvp.info