Wisła Kraków zremisowała bezbramkowo z PGE GKS Bełchatów w szlagierowym spotkaniu 5. kolejki Orange Ekstraklasy. Dla krakowskiej drużyny to pierwsze stracony punkty w tym sezonie rozgrywek.

W pierwszej połowie dwie dobre okazje do zdobycia bramki mieli bełchatowianie – wszystkie powstały po błędach bramkarza Wisły, Mariusza Pawełka. Pierwsza bardzo groźna sytuacja miała miejsce w 33. minucie spotkania po dośrodkowaniu Herrera, gdy Pawełek minął się z piłką. Dopadł do niej Mariusz Ujek, ale przestrzelił. Trzy minuty później bramkarz krakowskiej drużyny nie opanował piłki – futbolówkę ponownie przejął Ujek, ale po strzale trafił tylko w słupek.

W drugiej połowie spotkania z lepszej strony pokazali się Wiślacy. Podopieczni trenera Macieja Skorży w drugiej odsłonie meczu stworzyli sobie kilka dobrych okazji na zdobycie gola. Jednak za każdym razem piłki przechwytywał bramkarz PGE GKS Bełchatów Piotr Lech. Najpierw wygrał pojedynek z Boguckim, a następnie nie dał się zaskoczyć Markowi Zieńczukowi. W 88. minucie szansę na zdobycie gola miał Paweł Brożek, ale piłka po jego uderzeniu minimalnie minęła bramkę rywali.

Odczuwam duży niedosyt po tym spotkaniu. Nie dlatego, że straciliśmy punkty, ale dlatego że Wisła nie była sobą. Niestety nie panowaliśmy nad sytuacją na boisku, przynajmniej w pierwszej połowie. W drugich 45 minutach udało nam się odmienić obraz gry ale efekt jest taki, że wywozimy tylko 1 punkt - powiedział po meczu trener Wisły Maciej Skorża.

Ten mecz obie drużyny chciały wygrać. Cieszę się, że do zespołu powrócili wreszcie Garguła i Pietrasiak. Nie mogę narzekać na ich grę. Uważam, że Piotr Lech był naszym wyróżniającym się piłkarzem. Cieszę się także z tego, że po tym spotkaniu nie ma kontuzji w moim zespole. Wisła była zespołem, który popełnił błędy, ale mogła wywieźć z Bełchatowa trzy punkty - stwierdził Ornest Lenczyk, trener PGE GKS Bełchatów.

Polonia Bytom - Groclin Dyskobolia 0:2

W niedzielę o godz. 14:30 w ostatnim meczu kolejki spotkają się Ruch Chorzów i Kolporter Korona Kielce.