Domaszowice na Opolszczyźnie są dziś jedną z ważniejszych miejscowości dla SLD. Partyjnej weryfikacji podda się tam Aleksandra Jakubowska. Jedna z głównych bohaterek przesłuchań komisji śledczej prawdopodobnie przebrnie przez weryfikację.

Weryfikacja posłanki Ziemi Opolskiej, jednocześnie szefowej gabinetu politycznego premiera rozpocznie się o 16. Szef opolskiego SLD Andrzej Namysło uważa, że dopóki komisja śledcza nie sformułowała konkretnych wniosków i zarzutów, wszelkie spekulacje są nieuprawnione.

Jednocześnie poseł nie ma wątpliwości, że weryfikacja w niewielkiej miejscowości na północy Opolszczyzny nie będzie zwykłym spotkaniem działaczy lewicy: Z całą pewnością przebiegać ona będzie w szczególnej atmosferze wynikającej z atmosfery wokół afery rywinowskiej.

Działacze z koła w Domaszowicach podkreślają, że znają Jakubowską nie tylko z telewizji, jest ona bowiem częstym gościem w ich gminie. W jednym z prasowych wywiadów szef koła przyznał, że nie śledzi wprawdzie niuansów afery Rywina, ale jest wdzięczny pani minister za pomoc w załatwieniu wozu strażackiego.

Dziś zostanie zweryfikowany też lider SLD Leszek Miller. Głosowanie nad ankietą premiera odbędzie się w śródmiejskim kole Sojuszu w Łodzi. Niespodzianek raczej nie będzie - członkowie koła już kilka tygodni temu zapowiadali, że zweryfikują premiera pozytywnie.

16:30