Wszystkich tych, którzy chcą uwolnić się od nałogu zapraszamy na Plac Zamkowy w Warszawie. Dowiecie się tam jak rzucić palenie, będziecie mogli zmierzyć poziom dwutlenku węgla w swoich organizmach, a także zbadać ciśnienie krwi, zawartość cukru i cholesterolu. Warto, bo z powodu palenia umiera w Polsce prawie 70 tysięcy osób rocznie.

W ubiegłym roku na rozstanie z nałogiem zdecydowało się 300 tysięcy Polaków. Rzucanie palenia popłaca - przekonuje profesor Witold Zatoński z Warszawskiego Centrum Onkologii: To jest 300 tysięcy osób, które zafundowały sobie o 10 lat dłuższe życie.

Rzucając palenie dbamy nie tylko o swoje zdrowie, ale przede wszystkim o zdrowie naszych bliskich. Na razie dane są alarmujące: Około 4 milionów polskich dzieci, wdycha dym tytoniowy. 25 procent niepalących dorosłych jest zmuszonych do biernego palenia - mówi Anna Kozieł ze Światowej Organizacji Zdrowia.

Dziś od godziny 14. na Placu Zamkowym w Warszawie zbiorowo rzucamy więc palenie. Na zachętę organizatorzy zapowiadają małe przekupstwo: Jak się ktoś postara, ma szanse wygrać rower. Rower jest bardziej przydatny.