Spełnienie marzeń i zmartwienie. W Radości pod Warszawą właśnie otworzono dom dla dorosłych z niepełnosprawnościami intelektualnymi. To owoc kilkunastu lat wysiłków fundacji L'Arche (po franc. arka), która tworzy rodzinne wspólnoty dla takich osób. "Musimy prosić o wsparcie, żeby dom mógł funkcjonować" - mówi RMF FM Katarzyna Leśniakiewicz z fundacji.

Fundacja potrzebuje 33 tysięcy zł na utrzymanie domu do końca roku. Od stycznia L’Arche powinna dostać dofinansowanie ze środków publicznych. Formalności przeciągają się, a w domu są już pierwsi podopieczni - tłumaczy Katarzyna Leśniakiewicz. Nareszcie warszawska Arka otwiera dom. To bardzo ważne. Ruszamy powoli - dodaje.

W Radości mieszka już 42-letnia Asia z autyzmem. To spełnienie marzeń - cieszy się jej mama Bogusia Klonowska. Wymodliłam przed Matką Bożą na Służewcu. (...) Kiedy się ma dziecko upośledzone i już dorosłe, a mama ma już sporo lat, to marzeniem jest żeby dziecku zabezpieczyć miejsce, w którym czułoby się dobrze, jak w domu - dodała.

Wspólnota Arki w Warszawie właśnie zaczyna zbiórkę pieniędzy. Fundację można wspomóc jednorazową wpłatą, albo zobowiązać się do comiesięcznej pomocy. Bardzo potrzebni są także wolontariusze.

>>> TU MOŻECIE DOWIEDZIEĆ SIĘ, JAK MOŻNA POMÓC

Ambasadorem akcji pomocy dla domu w Radości właśnie został Robert Friedrich z Arki Noego.

(az)