17 kilometrów długości ma kolejka tirów, czekających na wyjazd z Polski na przejściu granicznym z Białorusią w Kuźnicy. Kierowcy czekają na odprawę niemal 40 godzin. Niewiele lepiej jest w sąsiednich Bobrownikach.

Kolejka ciężarówek sięga od przejścia granicznego do Sokółki. Tiry ustawiają się już także w kolejce do odprawy za Sokółką w stronę Białegostoku, na drodze krajowej nr 19.

Policja ocenia, że przybliżony czas oczekiwania to już prawie 40 godzin. Funkcjonariusze apelują do kierowców ciężarówek zmierzających w tamtym kierunku, by wybierali inne przejścia graniczne lub zjeżdżali na wcześniejsze parkingi. Równie trudna sytuacja jest jednak także w sąsiednich Bobrownikach. Tam na odprawę trzeba czekać 31 godzin.

Problem powtarza się co weekend

Długie kolejki na na granicy z Białorusią tworzą się co weekend. Zazwyczaj mają jednak po kilka kilometrów długości, a czas oczekiwania wynosi od 15 do nieco ponad 20 godzin. Przedstawiciele policji i Straży Granicznej podkreślają, że obecna sytuacja ma jednak związek ze zbliżającymi się świętami.

Rok temu także najbardziej oblegane były Bobrowniki i Kuźnica. Czas oczekiwania zbliżał się do 40 godzin, a w wynoszącej kilkanaście kilometrów kolejce stało prawie pół tysiąca aut.